bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
     
    Ласкаво просимо !    
  Пирятинщина сьогодні переживає період відродження, що свідчить про її великі перспективи і невичерпні сили для економічного, промислового, культурного розвитку. Пирятинський район має статус екологічно чистої місцевості, що сприятиме розвитку туристичної та рекреаційної галузей. Але ми розуміємо, що забезпечити подальше економічне зростання можливо за рахунок залучення інвестицій в економіку району. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми закладемо фундамент ваших та наших майбутніх успіхів!  
 
Новини міста Пирятин і Пирятинського району
 • 26-05-2011
 • Пирятинські екологічні читання – 2011

 • 25 травня 2011 року Пирятинська районна рада спільно з відділом оперативного регулювання питань використання природних ресурсів державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області, Київським національним університетом ім. Т. Г. Шевченка та Полтавським національним педагогічним університетом ім. В. Г. Короленка провела екологічну науково-практичну конференцію «Пирятинські екологічні читання». Вони стали своєрідним підсумком послідовної природоохоронної діяльності, яка здійснюється в районі. 

  У роботі цьогорічної конференції, яку вів голова Пирятинської районної ради Олексій Нечипоренко, взяли участь науковці та фахівці природоохоронної справи із Києва та Полтави, викладачі, студенти і учні навчальних закладів району, керівники та спеціалісти органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Пирятинського та сусідніх районів. 

  Одним із найважливіших для нашого району є питання створення національного природного парку "Пирятинський". Указ Президента України підписаний ще в грудні 2009 року. Проте, до цього часу не розпочато його фінансування. Створення такого парку дозволить не тільки зберегти унікальні природні екосистеми басейну річки Удай, а й підвищити екологічну культуру населення та інвестиційну привабливість району, як осередку зеленого туризму. 

  Роботу конференції було організовано в два етапи: пленарне засідання і три секційних. В цілому прозвучало кілька десятків доповідей. Результати наукових досліджень та різноманітні автоматичні пристрої, які можна використовувати для екологічного моніторингу представили учні, студенти, фахівці природничих наук та природоохоронної справи. 

  Після пленарного засідання була продовжена робота в секціях за напрямками: 

  -"Біорізноманіття Пирятинщини"
  -"Відтворення та збереження унікальних місцевих природно-історичних
  святинь Пирятинського району"
  -"Шляхи інтеграції природоохоронної та еколого-просвітницької
  діяльності на Пирятинщині" 

  Усі доповіді й виступи на науково-практичній конференції буде систематизована й видано окремою збіркою. До речі, матеріали конференції 2010 року, видавництва торгівельної фірми "Просвіта", за дорученням її директора Віри Сироти, презентувала Наталія Стецюк. 

  Крім того, в ході конференції було нагороджено переможців та учасників екологічного конкурсу "Пам’ятки природи Пирятинщини". На конкурс було представлено 19 робіт. Кращими визнано роботи Катерини Волошиної, студентки філії "Європейського університету", Яни Олефір з Вишневого, учнів Кейбалівської загальноосвітньої школи та пошукового загону "Полкостень" із с. Повстин. Діти отримали дипломи, подарунки та грошові винагороди.   У рамках заходу великий об’єм роботи здійснювався по облаштуванню екологічних об’єктів (багатолітні дуби, криниці, колодязі тощо.) і ця робота буде продовжена. По підсумках роботи конференції прийнято резолюцію. 


  РЕЗОЛЮЦІЯ 

  Всеукраїнської науково-практичної конференції «Пирятинські екологічні читання» 25 травня 2011 року

  Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Пирятинські екологічні читання» відмічають певний поступ у справі охорони природи Полтавщини та Пирятинщини, зокрема, що відбувся протягом останніх років.
  У межах природно – заповідних територій охороняються майже всі, характерні для регіону ландшафтні комплекси: східноєвропейські лісостепові (заудайщина), східноєвропейські північно степові (правобережна степова частина), заплавні (природні заплавні комплекси р.Удай та її притоки Перевод, Руда). 

  Підсумком багаторічної природоохоронної роботи на теренах району науковців, місцевої влади та громади стало створення Національного природного парку «Пирятинський» (Указ Президента України №1046/2009 від 11.12.2009 року). Проте, до цього часу не розпочато його фінансування. 

  В 2009-2010 роках місцева влада при фінансовій підтримці обласного екологічного фонду та керівництва ПАТ «Пирятинський сир завод» провели значну роботу по ремонту Пирятинських госпрозрахункових очисних споруд, освоєно 2,6 млн. грн. Проведена робота дещо послабила навантаження стічних вод на річку Удай, її заплавні екосистеми.
  Всеукраїнська науково-практична конференція «Пирятинські екологічні читання» 

  ВИРІШИЛА

  1. Направити звернення до Кабінету Міністрів України та Державної служби Заповідної справи з пропозицією включити до бюджету 2011 року фінансування НПП «Пирятинський» та забезпечити виконання Указу Президента України «Про створення Національного природного парку «Пирятинський» 

  Запропонувати: 

  2. Пирятинській районній раді, Пирятинській райдержадміністрації розглянути пропозиції, висловлені в ході конференції, для внесення доповнень до районної програми природоохоронної роботи на 2011-2015 роки. 

  3. Пирятинській міській раді, ПАТ «Пирятинський сирзавод» продовжити роботи по реконструкції Пирятинських госпрозрахункових очисних споруд, прискорити освоєння коштів, виділених з обласного екологічного фонду та власних коштів, з метою досягнення нормативних показників стічних вод на виході з очисних споруд. 

  4. Пирятинській районній раді, Пирятинській райдержадміністрації розглянути можливість створення центру екологічної просвіти у районі. 

  5. Пирятинській районній раді, Пирятинській райдержадміністрації сприяти організації еколого-просвітницької і природоохоронної роботи ( конференції, експедиції, тощо) 

  6. Пирятинській районній раді, Пирятинській райдержадміністрації сприяти, відділу оперативного регулювання питань використання природних ресурсів державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області ініціювати відновлення роботи Басейнової ради річки Удай для координації робіт з протидії зниженню водності річки в умовах глобального потепління. 

  7. Пирятинській районній раді, Пирятинській райдержадміністрації залучати Київський Національний університет ім.. Т. Шевченка до проведення моніторингу стану водних екологічних систем у місці скиду Пирятинських госпрозрахункових очисних споруд, вище та нижче по течії річки Удай.


  Пирятинська районна рада

TyTa