bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
     
    Ласкаво просимо !    
  Пирятинщина сьогодні переживає період відродження, що свідчить про її великі перспективи і невичерпні сили для економічного, промислового, культурного розвитку. Пирятинський район має статус екологічно чистої місцевості, що сприятиме розвитку туристичної та рекреаційної галузей. Але ми розуміємо, що забезпечити подальше економічне зростання можливо за рахунок залучення інвестицій в економіку району. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми закладемо фундамент ваших та наших майбутніх успіхів!  
 
Новини міста Пирятин і Пирятинського району
 • 14-02-2011
 • «Впровадження відновних практик в заклади освіти України: від теорії до практики»

 • Громадська організація «Жіночі ініціативи» перемогла у конкурсі проектів з впровадження відновних практик в навчальні заклади України. В рамках проекту, який здійснюється з-за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у Пирятині відбувся Всеукраїнський семінар «Впровадження відновних практик в заклади освіти України: від теорії до практики» за участю громадських організацій, що мають запозичувати і поширювати досвід пирятинців. 

  Кілька десятків громадських організацій з усієї України виявили бажання взяти участь у семінарі. Відбір учасників проводився за підсумками анкетування. 

  Керівник проекту Ірина Таран проінформувала:
  - Для того, щоб стати учасником нашої програми був оголошений конкурс. В ньому взяла участь велика кількість учасників. Згідно анкет відібрані люди, в яких була найвища мотивація, які готові впроваджувати ці методики, поширювати даний досвід і створювати шкільні та студентські служби порозуміння. 

  Відновні практики на Пирятинщині впроваджуються вже три роки за ініціативи колишнього голови районної ради, нині міського голови, Олексія Рябоконя. На першому етапі були створені і почали діяти шкільні служби розв’язання конфліктів. Нині активно працює вже третє покоління шкільних медіаторів. На другому етапі – почалося впровадження відновних практик у кримінальних справах. На сьогоднішній день проведено п’ятнадцять медіацій, що дало можливість досягнути примирення сторін без судового покарання. На третьому етапі відновні практики почали впроваджувати у громадах.
  Нещодавно в Пирятині відкрили Центр порозуміння в громадах. На сьогоднішній день працівники Центру налагоджують співпрацю з активними членами громад для виявлення ситуацій, де можливе застосування відновних практик. 

  - Центри відновних практик в громаді діють в чотирнадцяти містах України – сказав президент БО «Український Центр Порозуміння» Роман Коваль. - Ми можемо говорити про те, що в семи з них створено саме трирівнева модель профілактики злочинності серед дітей та молоді. Це такий комплексний вже підхід, який охоплюють разом і правоохоронні органи, і систему освіти, і місцеві органи самоврядування. Фактично там вся профілактична робота здійснюється на трьох рівнях. Місцеві органи влади повинні усвідомити, що це необхідно, докласти зусиль, в тому числі і матеріальних ресурсів, для того, щоб створити і підтримати Центр в своїй громаді і навчити фахівців, які будуть і розуміти, що це за практика, і вміти ці відновні практики реалізовувати на місцях. Це потребує розуміння і ресурсів. 

  Міський голова Олексій Рябоконь зазначив:
  - Нам хотілося б, щоб в Пирятинській громаді це набуло широкого впровадження. Не тільки в навчальних закладах, а і в самих громадах – в діяльності депутатів, місцевого керівництва – органів самоврядування, перш за все, бо це дає можливість насправді створить справжню громаду в Пирятині та в кожному селі. Тому ця робота буде продовжена.
  Учасників семінару, які представляли громадські організації Харкова, Києва, Дніпропетровська, Луганщини, Криму, райцентрів Полтавщини надзвичайно вразило те, що ідею впровадження відновних практик активно підтримує влада Пирятинщини – від керівників органів місцевого самоврядування до правоохоронців. Разом з керівником та партнерами проекту вони відкривали семінар і запрошували гостей до співпраці. 

  - Вже більше двох років у Пирятинському районі впроваджуються відновні практики, медіація, як засіб примирення конфліктуючих сторін у шкільному середовищі, громадах району та у роботі правоохоронних органів – сказав голова районної ради Олексій Нечипоренко. - Багатьом ці терміни були не зрозумілі і викликали скепсис. Мало хто погоджувався з тим, що медіація може бути дієвим засобом розв’язання конфліктів, профілактики правопорушень, виховання молоді і всієї громади. За цей час безперечно зроблено великий обсяг роботи. Для більш ефективної роботи по зменшенню рівня агресії у громадах району, особливо молодіжному середовищі, при районній раді створено Координаційну раду з впровадження(відновних програм) відновного правосуддя в Пирятинському районі. До її складу увійшли представники районної та міської рад, районної державної адміністрації, прокуратури, міліції, члени громадських організацій. 

  Ведеться також робота по залученню до цієї діяльності і сільських громад. Підписано Угоду між Пирятинською районною радою, відділом освіти райдержадміністрації, громадською організацією «Жіночі ініціативи» щодо реалізації проекту «Розвиток в Україні Центрів відновного правосуддя в громадах». 31 грудня минулого року, на 4 позачерговій сесії 6 скликання було прийнято Районну Програму реалізації діяльності та ініціатив районної ради на 2011 рік, в якій передбачено кошти в сумі 7 тисяч гривень на проведення навчальних тренінгів медіаторів для впровадження відновних практик і створення безконфліктного середовища в громадах району. Крім того ми плануємо підписати трьохсторонні Угоди між Пирятинською районною радою, Пирятинською районною громадською організацією «Жіночі ініціативи» і Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Пирятинською районною радою, Пирятинською районною громадською організацією «Жіночі ініціативи» та Пирятинським РВ ГУМВС України в Полтавській області про координацію співпраці щодо впровадження відновних практик в навчальних закладах та громадах Пирятинського району. 

  - За цим столом я бачу представників влади, які з цікавістю розмовляють про медіацію – поділилася враженнями Юлія Колоднікова з Сімферополя. - Чесно кажучи, це мене приємно здивувало. Ми отримали підтвердження для участі в цьому проекті, в якому передує велика робота в кількох регіонах Криму із вчителями, школярами та батьками. І я знаю, що без Кола немає сенсу у спілкуванні. Ми будемо навчатися це робити всі разом. 

  - Надзвичайно вразив рівень підтримки ГО «Жіночі ініціативи» цих починань, порозуміння, які є в Пирятині і в районі, рівень підтримки з боку місцевої влади – відзначив Роман Кальц з Кременчука. – Я вперше на заході такого рівня і такої тематики. Медіація – це така річ, яка ляже в основу розвитку місцевої громади не лише в Пирятині. Тому що сучасний світ повен конфліктів, а медіація – це той інструмент, який допоможе людям порозумітися між собою не лише в навчальних закладах, але і в громадах. 

  У ході семінару його учасники отримали не тільки теоретичні знання, а й практичні навички і поради. Святослав Ніколайчук та Юлія Ліхоліт, які представляли ГО «Ініціатива» із Жмеринки та Український Центр Порозуміння провели Коло цінностей, переконавши його учасників, що це один з найефективніших методів попередження правопорушень у навчальних закладах та зменшення рівня агресії у молодіжному середовищі. 

  Роман Коваль і Олексій Рябоконь ознайомили з діяльністю органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у впровадженні відновних практик та зупинилися на законодавчому аспекті цієї роботи. 

  Медіатори ГО «Жіночі ініціативи» поділилися досвідом проведення медіації у навчальних закладах. Досвід пирятинців переконливо довів важливу роль відновних практик у профілактиці правопорушень серед дітей та молоді і в побудові безпечної громади.
  Це був перший етап реалізації проекту. Поширення досвіду впровадження відновних практик в навчальні заклади України продовжуватиметься і надалі.


  Пирятинська районна рада

TyTa