bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
     
    Ласкаво просимо !    
  Пирятинщина сьогодні переживає період відродження, що свідчить про її великі перспективи і невичерпні сили для економічного, промислового, культурного розвитку. Пирятинський район має статус екологічно чистої місцевості, що сприятиме розвитку туристичної та рекреаційної галузей. Але ми розуміємо, що забезпечити подальше економічне зростання можливо за рахунок залучення інвестицій в економіку району. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми закладемо фундамент ваших та наших майбутніх успіхів!  
 
Новини міста Пирятин і Пирятинського району
 • 21-06-2009
 • Новий фестиваль «Душі криниця»

 • 20 червня 2009 року в селі Нові Мартиновичі Пирятинського району Полтавської області відбувся перший пісенно-мистецький фестиваль «Душі криниця». Його започаткували Пирятинська районна рада, Новомартиновицький сільський комітет самоврядування та громадська організація «Центр громади» на честь видатного земляка, професора, академіка, лауреата міжнародних премій, заслуженого діяча мистецтв, народного артиста України, кавалера орденів Ярослава Мудрого, Миколи Чудотворця, Святого Володимира, «За заслуги», «За розбудову України» та Михайла Грушевського, володаря міжнародних Гран-Прі, єдиного на Україні удостоєного Почесної Міжнародної діамантової відзнаки «За примноження Християнської моралі» Андрія Демиденка. 

  Народився в с. Мартиновичі Поліського району на Київщині (село було евакуйоване після Чорнобиля на Пирятинщину, тепер – Нові Мартиновичі) у родині селян Демиденко Надії Миколаївни та Демиденка Петра Якимовича. 

  Сімнадцятирічного Андрія благословив у літературу класик української поезії Андрій Малишко, який написав: «Андрію! Я бачу вашу літературну доріжку – вона аж дзвенить!» 

  Пізніше його підтримав сам поет від Бога Микола Вінграновський, який сказав: «Андрій Демиденко – це золоте наше слово!». А позгодом і патріарх української літератури Олесь Гончар: «Андрій Демиденко – це видатне явище в нашій національній культурі». 

  Автор понад 180 наукових праць, присвячених національному фольклору та проблемам українознавства. Автор багатьох науково-популярних статей, історичних розвідок, радіо- і телелітературних досліджень. Творець фундаментальної документальної книги про Михайла Грушевського «Великий українець». Підготував і видав усю спадщину Михайла Грушевського. Редактор і упорядник «Історії України в народних думах і піснях». 

  Про творчість Андрія Демиденка знято документальні фільми українським, російським, канадським, американським, австралійським телебаченням. 

  Його твори перекладені 18 мовами світу. Творчість А.Демиденка стала повпредом української культури майже в 40 країнах планети. 

  Заповнена вщент жителями села та гостями територія місцевої школи, демонструються майстерно виконані вироби народних умільців, працює святкова торгівля, вишукано прикрашена декораціями сцена, тепла, сонячна погода налаштовували присутніх на змістовний відпочинок. 

  Не будуй своє щастя, сховавшись за браму,
  Добро й милосердя творити спіши.
  Не буває дороги, дороги до Храму,
  Якщо Храму немає в душі! 

  Такими словами розпочався фестиваль «Душі криниця». На фоні піднесеного музичного супроводу та пострілів конфетті режисер та ведучий свята Володимир Прокопенко оголосив про його відкриття та запросив на сцену натхненника свята – Андрія Демиденка, який в свою чергу сказав: «Дорогі друзі! Я хвилююся як ніколи, тому що сьогодні вперше, отак на відстані душі, на відстані самого серця я зустрівся з вами. Я вклоняюся вам за цю зустріч і думаю, що цей фестиваль буде голосом рідної Київщини, рідного поліського краю на благословенній Полтавській землі, яка приголубила і полюбила вас, мої дорогі односельці». 

  Олексій Рябоконь, голова Новомартиновицького сільського комітету самоврядування Михайло Мельниченко та голова громадської організації «Центр громади» Ігор Зубенко та вручили від Пирятинської громади запашний хліб-сіль та подарували ікону. 

  Поет читав свої вірші, читали його поезії і земляки, у концертній програмі звучали всенародно улюблені та нові пісні славетного поета у виконанні Володимира Прокопенка, Валентини Стельмах, Володимира Луценка, Євгенії Роженцевої та Маргарити Шульги, чоловічого тріо «Володар», чоловічого вокального ансамблю «Приудайські козаки», дитячого вокального ансамблю «Зорепад», земляків поета – ансамблю «Полісяночка» та Галини Прокопчук. 

  Співали на концерті і заслужена артистка України Тетяна Садохіна та гурт «Ревізор», народна артистка України Лідія Михайленко, вихованка Раїси Кириченко Наталочка Шинкаренко та народний артист України, поет Андрій Демиденко. 

  «Ми маємо новий фестиваль – сказав Олексій Рябоконь – відмінний від інших. Такі фестивалі, такі культурно-мистецькі події є проявом прагнення громади до самоутвердження, згуртування, до визначення кращого майбутнього для себе». 

  Усі учасники фестивалю – і пирятинці, і полтавчани, і кияни, і звичайно земляки поета були одностайні – свято пісні, свято української культури відбулося і повинно мати своє продовження.

  Пирятинська районна рада

TyTa