bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
     
    Ласкаво просимо !    
  Пирятинщина сьогодні переживає період відродження, що свідчить про її великі перспективи і невичерпні сили для економічного, промислового, культурного розвитку. Пирятинський район має статус екологічно чистої місцевості, що сприятиме розвитку туристичної та рекреаційної галузей. Але ми розуміємо, що забезпечити подальше економічне зростання можливо за рахунок залучення інвестицій в економіку району. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми закладемо фундамент ваших та наших майбутніх успіхів!  
 
Визначні місця

Селозасноване ще в кінці ХVІІ століття. Беззаперечною окрасою Великої Кручі є Удай – одна з найпрозоріших, найчистіших річок України.  Особливо гарно відпочивати тут влітку: чисте повітря, свіжа прохолода води.Туристи можуть поселитися в готелі, а спустившись сходами до пристані, скористатися послугами пункту прокату човнів, катамаранів, шлюпки, катеру, порибалити з вудкою.

Відчути всю свіжість надвечір’я дозволить час, проведений на оглядовому майданчику.

Особлива атмосфера минулих літ відчутна в унікальному місці – столітній вежі пана Стороженка. Сауна з басейном та готель кемпінгу знімуть втому та нададуть справжнього задоволення.

Пивоварня з рестораном – перша в Україні, славетна історія якої розпочалася більше 10 років тому. Дивовижний ландшафт навколо пивоварні з рестораном зачаровує трав’яним килимом, кількістю різноманітних насаджень.

Поряд з пивоварнею – художній салон, де представлені вироби народних майстрів не тільки Полтавщини, а й усієї України.

У Великій Кручі застосовують нові методи виготовлення виробів з глини, в процесі обробки яких поєднуються чотири джерела буття: земля, вода, повітря та вогонь. Важливою є пластика, форма, природність матеріалу, умілі руки майстра, що створюють художній образ української кераміки: традиційно “жаркої” та кольорової. Внаслідок творчого пошуку на світ з’являються дивовижні старовинні персонажі, популярні герої сучасності, декоративні вази, горщики, настінні панно та картини, садово-паркова скульптура.
                                                  


Персоналії

З 1783  по 1800 роки в селі, в маєтку своїх рідних, виховувалась Надія Дурова, перша в російській армії жінка-офіцер, відома як «кавалер-дівиця».

З 1919 по 1921 роки у Великокручанській семирічній школі навчався Микола Боголюбов, математик і фізик-теоретик, основоположник наукових шкіл по нелінійній механіці та теоретичній фізиці. Великокручанська семирічна школа була єдиним навчальним закладом, який він закінчив. У 2009 році в центрі села встановлено пам'ятник вченому.

У селі народився український композитор, телеведучий Олександр Єфімов.
 
Палацово-парковий ансамбль садиби Закревських в с. Березова Рудка, Пирятинського району

В селі Березова Рудка, Пирятинського району, розміщена одна з перлин архітектури та садово-паркового мистецтва першої половини XIX ст. – садиба поміщиків Закревських, що проживали тут з 1752 року. Неодноразово садибу відвідував геніальний син українського народу

Т.Г. Шевченко (1843, 1847 р.р.).  Тут Кобзарем були написані портрети господарів - Платона та Ганни Закревських. Саме Ганні поет присвятивдекількасвоїх віршів.Тож Березова Рудка включена в туристичний маршрут «По Шевченківських місцях». Відвідують її не тільки українці, а й іноземні туристи.

    Екскурсія включає в себе:

1.Огляд парадного подвір’я сім’ї Закревських, утвореного двома флігелями та двоповерховим палацом в стилі необароко, збудованим в 1838 році відомим архітектором Євгеном Червинським з показом щоденного та парадного входів палацу, а також бальної зали, площею 230 кв.м., що розміщена на 2 поверсі.

 

 

Відвідування Березоворудського народного історико-краєзнавчого музею, що розміщений в одному з флігелів маєтку Закревських і працює з 1974 року та налічує більше 5 тисяч експонатів, де можна познайомитися з історією села, починаючи з 1717 року і до сьогодення.

В експозицію музею входить  також літературно-меморіальна кімната Т. Г. Шевченка, яка була відкрита в 1961 році; літературно-меморіальна кімната видатного земляка поета-пісняра Д.О. Луценка, відкрита в 1991 році; кімната бойової слави воїнів с. Березова Рудка. Зібрані колекції предметів побуту XIX ст., унікальні світлини родини Закревських та їх нащадків, що проживають в різних країнах Європи і Америки.
 

Екскурсія парком з відвідуванням Співочого поля, на якому щороку проводиться обласне пісенно-мистецьке свято «Осіннє золото», присвячене пам’яті поета-пісняра Д. О. Луценка,
дослідно-колекційної ділянки Березоворудського технікуму ПДАА – своєрідного міні-ботанічного саду з колекціями рідкісних дерев, кущів та квітів, з  дегустацією чаю «Березоворудський бальзам», що складається з 17 компонентів лікарських трав, плодів квітів, вирощених на цій ділянці.

4. Огляд піраміди-каплиці, однієї з трьох європейських пірамід такого типу, що збудована в 1899 році Г.П. Закревським.

 

5. Відвідування міні-зоопарку в центрі села, де експонуються звірі та птахи зони лісостепу.

 

6. Огляд першого будинку Закревських, що збудований в другій половині XVIII ст. і придбаний пізніше поміщиком Банніковим. Він знаходиться на території школи в південній частині села.

[версія для друку]
TyTa