bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
     
    Ласкаво просимо !    
  Пирятинщина сьогодні переживає період відродження, що свідчить про її великі перспективи і невичерпні сили для економічного, промислового, культурного розвитку. Пирятинський район має статус екологічно чистої місцевості, що сприятиме розвитку туристичної та рекреаційної галузей. Але ми розуміємо, що забезпечити подальше економічне зростання можливо за рахунок залучення інвестицій в економіку району. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми закладемо фундамент ваших та наших майбутніх успіхів!  
 
Участь у проектах

 Міжнародний
Вишеградський Фонд

International
Visegrad Fund


Інститут Трансформації Суспільства

Institute of Society Transformation


Пирятин

Pyriatyn

 

Пирятин та Пирятинський район - учасники міжнародного проекту
"Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)"Міжнародний проект "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)" ініціював і впроваджує Інститут трансформації суспільства (Київ) за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF). Це перший проект в Україні, підтриманий IVF.

З української сторони учасниками проекту є Гадяч (Полтавська область), Сміла (Черкаська область), Золотоноша (Черкаська область), Пирятин та Пирятинський район (Полтавська область).

Мета проекту: 

 • формування 4 партнерських пар міст України і країн Вишеградської групи, підписання ними Меморандумів про партнерство;
 • об'єднання зусиль, установлення тривалих і різнобічних контактів, координація дій органів місцевого самоврядування українських та європейських міст для вирішення пріоритетних завдань розвитку;
 • установлення діалогу між різними сегментами міських громад міст-партнерів;
 • вивчення досвіду адміністративної і ринкової реформ, муніципального менеджменту країн Вишеградської групи на предмет його впровадження в українських містах;
 • підтримка ініціатив щодо проведення спільних заходів і створення спільних трансграничних структур у різних сферах громадського життя міст-партнерів;
 • поширення інформації через Інтернет про якісно нові, постійно діючі механізми співробітництва між Україною, Словаччиною, Чехією, Угорщиною, Польщею на рівні міст;
 • утвердження в суспільній свідомості необхідності поглиблення і розвитку партнерських відносин у Європейському просторі, формування середовища довіри та взаєморозуміння в регіоні ЦВЄ.


  У рамках міжнародного проекту вдалося налагодити партнерські відносини та підписати Угоду про співпрацю  між містом Пирятин та Пирятинським районом (Україна) та містом Комло (Угорська Республіка).


  Для інтеграції учасників проекту в єдиний інформаційний простір і оперативне відображення хронології формування партнерства між містами України та країн Вишеградської Групи Інститут трансформації суспільства розробив веб-сторінки для кожного українського міста - учасника проекту.

  Інформація про хід реалізації проекту та його результати буде розміщуватися на веб-сторінці Інституту трансформації суспільства (www.ist.osp-ua.info), веб-сторінці проекту "Українські міста в Інтернеті" (http://www.cityukraine.info/) та веб-сторінках міст - учасників проекту.

  У рамках проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)" Інститут трансформації суспільства розробив та супроводжує веб-сторінку міста Пирятина та Пирятинського району  www.pyriatyn.osp-ua.info, де оперативно відображатиметься інформація про життєдіяльність міста та району.

   

  Проекти-переможці Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2013 року

  Великокручанська сільська рада «Енергозберігаючі заходи
  у Повстинському сільському Будинку культури»:
  обласний бюджет24000 грн.
  сільська рада17000 грн.
  громадська організація -2000 грн.
  агрофірма «Пирятин» - 7000 грн.

  Грабарівська сільська рада
  «Відпрацювання пілотних елементів політики органу місцевого самоврядування в сфері впровадження енергозберігаючих технологій для опалення Грабарівського сільського клубу»:
  обласний бюджет25000 грн.
  сільська рада23000 грн.
  громадська організація -2000 грн.
  ТОВ «Руда» - 25000 грн.

  Пирятинська районна рада
  «Оптимізація використання теплової енергії в освітніх закладах Пирятинського району на основі автоматизації котелень»: обласний бюджет50000 грн.
  районна рада20000 грн.
  відділ освіти -38000 грн.
  ФГ «Вікторія –Агро 2007» -3000 грн.
  ТОВ «ПКЗ-Агро» - 3000 грн.
  ТОВ «Давидівський дар» - 3000 грн.
  ПП «Калиновомостівське»- 3000 грн.
   
   


  Проекти-переможці Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2013 року


  Малютинська сільська рада – проект «Капітальний ремонт ділянки сільського водогону по вул. Петровського в селі Малютинці Пирятинського району Полтавської області»:
  державний фонд – 95 тис. грн.
  сільська рада – 2 тис. грн.
  ФГ «Малютинці-Агро» та ТОВ «Повстин-Агроальянс» – 37,5 тис.грн.
   
  Пирятинська районна рада – проект «Талановиті діти – це щаслива та могутня Україна»:
  державний фонд – 100 тис. грн.
  районна рада– 20 тис. грн.
  благодійний фонд – 29 тис. грн.
  відділ культури, туризму та архіву – 9885 грн.  Проекти-переможці Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2012 року

  Пирятинська районна рада
  – проект «Дитячий центр корекції та розвитку «Долоньки»:
  державний фонд – 160 тис. грн.
  районний бюджет – 90 тис. грн.


  Проекти-переможці Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2012 року

  1.     Грабарівська сільська рада проект «Сільський клуб – центр змістовного дозвілля, духовної культури, творчої ініціативи» (Ремонт сільського клубу та заміна електрообладнання. Поліпшення матеріально-технічної бази сільського клубу):

  обласний бюджет – 25000 грн.
  сільський бюджет – 10000грн.
  ТОВ «Руда» - 10000 грн.
  ГО «Грабарівські ініціативи» - 5000 грн.
   

  2.     Каплинцівська сільська рада проект «Організація системи сприяння громадянам у будівництві мережі вуличного освітлення в
  с. Усівка, Пирятинського району, Полтавської області
  » (Установка опор для розміщення світильників. Придбання та монтаж системи
  освітлення)
  :

  обласний бюджет – 23000 грн.
  сільський бюджет – 12000 грн.
  ПАТ «Каплинцівське» - 13000 грн.
  Громада села – 2000 грн.
   

  3.     Пирятинська міська радапроект «Увага до дитини сьогодні – майбутнє країни завтра» (Заміна вікон у ДНЗ «Берізка»):

  обласний бюджет – 37,500 грн.
  міський бюджет – 40000 грн.
  ТОВ «Метан» – 10000 грн.
  Батьківський комітет ДНЗ – 2500 грн.
   

   

  Проекти-переможці Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2011 року

  1.    
  Грабарівська сільська радапроект «Організація системи сприяння громадянам у будівництві мережі вуличного освітлення в

  с. Грабарівка Пирятинського району Полтавської області, запровадження інноваційних механізмів, використання новітніх технологій енерго та ресурсозбереження» :

  державний бюджет – 100 тис. грн.
  місцевий бюджет – 20 тис. грн.
  організації-партнери – 12 тис. грн.

  2.    
  Пирятинська міська радапроект "Запровадження інноваційних механізмів збору, вивозу та утилізації сміття як один з ефективних заходів підвищення інвестиційної привабливості міста Пирятин та виховання екологічної свідомості його мешканців":
  державний бюджет – 160 тис. грн.
  міський бюджет – 85 тис. грн.
  організації-партнери - 35 тис. грн.

  Проекти-переможці Обласного конкурсу проектів та програм розвитку територіальних громад Полтавської області 2011 року

  1.     Пирятинська районна радапроект «Талановита молодь – головний ресурс процвітання нації» (завершення реконструкції третього поверху Пирятинського районного Будинку культури – другий хореографічний зал, санвузли, роздягальні, костюмерна):

  обласний бюджет – 50 тис. грн.
  районний бюджет – 10 тис. грн.
  відділ культури і туризму – 40 тис. грн.

  2.     Грабарівська сільська рада проект «Організація забезпечення населення питною водою в умовах погіршення якості води та нестачі її у громадських колодязях с. Грабарівка Пирятинського району Полтавської області» (водогін в с. Грабарівка):

  обласний бюджет – 25 тис. грн.
  сільський бюджет – 10 тис. грн.
  ТОВ «Руда» - 10 тис. грн.
  ГО «Грабарівські ініціативи» - 5 тис. грн.

  3.     Каплинцівська сільська радапроект «Культурно-побутове та спортивно-оздоровче обслуговування жителів села» (ремонт опалення Каплинцівського сільського Будинку культури та придбання спортивного інвентаря):

  обласний бюджет – 25 тис. грн.
  сільський бюджет – 24,5 тис. грн.
  ВАТ «Каплинцівське» - 25,5 тис. грн.

  4.     Олександрівська сільська рада проект «Розвиток творчої активності сільської громади шляхом відродження українських народних ремесел» (ремонт приміщення Олександрівського сільського клубу):

  обласний бюджет – 25 тис. грн.
  сільський бюджет – 14,3 тис. грн.
  ПП «Владбуд»
  – 10,7 тис. грн.

   

  Участь районної ради у проекті "Розвиток в Україні мережі відновного правосуддя в громадах"

  На сьогодні більшість країн світу турбує проблема зростання рівня злочинності та питання пошуку ефективних шляхів її розв’язання. Стрімкий ріст правопорушень, особливо підліткових та молодіжних, показує безглуздість боротьби зі злочинністю шляхом застосування лише жорстких покарань. Величезна кількість досліджень впливу покарань на людей, які вчинили злочин, показало, що немає ніяких ознак, які б свідчили про те, що покарання допомагає людям змінитися на краще. Найбільш поширений вид покарання – позбавлення волі – не виправляє осіб, які вчинили злочин, не зменшує насильство в суспільстві і не відновлює в ньому порядок та злагоду. Навпаки , природною реакцією на жорстокість стає ще більша жорстокість та агресія , що призводить тільки до зростання рівня злочинності.   Актуальна ця проблема і для нашого району. Крім всіх вищезазначених негативних наслідків, ми ще маємо матеріальні збитки (пошкоджені лавки, сміттєві баки, ліхтарі, дорожні знаки і т.д.). Саме тому голова районної ради Рябоконь О.П. спільно з Пирятинською районною громадською організацією «Жіночі ініціативи», проаналізувавши ситуацію почали розмірковувати, як можна вирішити дану проблему. Творча група прийшли до висновку, що подолати проблему на рівні міста можна тільки спільними зусиллями і при використанні нових підходів (так як старі себе не виправдали, бо до цього вся профілактика в місті зводилась тільки до інформаційних бесід в школах на тему «Злочин це погано»). Виникло питання, де взяти ці нові методики. Так ми вийшли на Швейцарське Бюро Співробітництва, яке в 2007 році почало спільно з рядом міністерств розробляти для України нову національну модель профілактики підліткової злочинності та Український Центр Порозуміння, який активно втілював цей проект. 

  З метою розширення знань та ознайомлення з роботою щодо попередження та профілактики підліткової злочинності група у складі голови районної ради Рябоконя О.П., представників громадської організації "Жіночої ініціативи" Видріної Л. В. та Таран І. О. та психолога-методиста районного методичного кабінету відділу освіти Пирятинської районної державної адміністрації Зайченко М.В. відвідали відкриту всеукраїнську конференцію «Відновний підхід у профілактиці підліткової злочинності як запорука формування безпечної громади», яка проходила в рамках проектів «Розвиток в Україні мережі Центрів відновного правосуддя в громадах» (TACIS IBPP), «Стратегії міліції щодо попередження підліткової злочинності» (SDC) Українським Центром Порозуміння у м. Києві, 3-4 квітня 2008 року. Учасниками конференції були: представники органів державної влади, правоохоронні органи, органи виконавчої влади, місцевого самоврядування , органи освіти та науки, органи служб у справах сім’ї, дітей та молоді, а також громадські і благодійні організації України. Розглянувши приклади та оцінивши результати роботи мережі Центрів відновного правосуддя в громадах в Україні, познайомившись із різними аспектами цієї діяльності та із зарубіжним досвідом, була прийнята резолюція про подальші необхідні кроки по впровадженню програм відновного правосуддя до системи кримінальної юстиції України та посиленню ролі громад у профілактиці злочинності у дитячому середовищі. 

  Наступним кроком у здійсненні нашої мети, а саме: запобігання злочинності у районі, заснування ювенальної системи юстиції, було налагодження контактів з особами , організаціями , які активно працюють у даному напрямку. З цією метою творча група у складі голови районної ради Рябоконя О. П., членів громадської організації «Жіночі ініціативи» Видріної Л. В. та Таран І.О., психолога ЗШ № 4 Росюк А. О. та психолога-методиста районного методичного кабінету відділу освіти Пирятинської районної державної адміністрації Зайченко М. В. відвідала Конференцію на тему: «Досвід впровадження та функціонування відновних методик в системі навчальних закладів» у місті Жмеринка Вінницької області. Під час конференції, яка проходила 7-8 травня 2008 року, більш детально розкривалися питання щодо попередження конфліктів між учасниками навчально-виховного процесу, навчання дітей позитивних взаємин , навикам самостійного розв’язання конфліктів. Основний акцент зроблено саме на навчальних закладах, так як підліток проводе більшу частину свого часу в школі, де до нього можна вжити виховних заходів, оскільки на вулиці або в сім’ї це зробити набагато важче. При міських школах створено Шкільні служби розв’язання конфліктів Ці служби використовують наступні методики – медіацію – це добровільний і конфіденційний процес, у якому нейтральна третя особа (медіатор) допомагає сторонам знайти взаємоприйнятий варіант вирішення ситуації, що склалася. Основними принципами медіації є: добровільність, розподіл відповідальності, нейтральність, безпристрасність та конфіденційність. Вирішуючи конфлікт за допомогою медіації, сторони налаштовуються на співробітництво, і це є головним завданням медіатора – спеціально підготовленого посередника у вирішенні конфліктів, який однаково підтримує обидві сторони та допомагає їм знайти взаємоприйнятне рішення. 


  Під час конференції своїм досвідом та позитивними результатами роботи ділилися представники влади, а саме: міський голова Віктор Жеребнюк, начальник управління освіти м. Жмеринка Петро Касянович , голова депутатської комісії з питань сім’ї, молоді та спорту та регіональний керівник проекту Святослав Ніколайчук, заступник начальника департаменту кримінальної міліції у справах неповнолітніх МВС України Лазаренко О.О. та багато небайдужих до загальної справи жмеринчан. Були проведені Кола майстерності, де всі учасники конференції мали змогу практично ознайомитись із роботою шкільних служб розв’язання конфліктів. 

  Керівником напрямку впровадження шкільної медіації у м. Жмеринка є Альона Горова – спеціаліст Українського Центру Порозуміння. Саме вона, а також президент Українського Центру Порозуміння Роман Коваль підводили підсумки роботи по впровадженню відновних методик в системі навчальних закладів у м. Жмеринка. Був відмічений надзвичайно високий інтерес до ідеї створення в школах служб розв’язання конфліктів серед фахівців навчальних закладів , представників громадськості, органів місцевого самоврядування та державних виконавчих органів. Усі ці позитивні зрушення дають підставу стверджувати, що перший крок на шляху впровадження медіації в освітніх закладах України вже зроблено. Зрушення, про які говорилося під час проведення конференції, доводять, що зміни можливі і невідворотні.

  Пирятинська районна рада

   

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[версія для друку]
TyTa