Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Пирятин: 7 квітня – Благовіщення
06.04.2015

З першими променями весняного сонечка, пахощами зораної землі приходить в Україну свято Благовіщення. Саме цього дня вісник Божий, Архангел Гавриїл приніс чудову, благу звістку про майбутнє народження Сина Божого.
 

В давнину, Благовіщення вважали великим святом, з нього починали рік. Благовіщення Пресвятої Богородиці належить до категорії непереходящих свят, тобто воно має постійну дату - 7 квітня. Ця дата була остаточно встановлена в середині сьомого століття. Її відділяє рівно дев’ять місяців від дати святкування Різдва Христового, що припадає на 7 січня.
 
В народі, це свято третьої зустрічі зими з весною. Вважається, що цього дня весна остаточно долає зиму і Бог благословляє землю для сівби. Зачіпати землю до цього дня вважалося великим гріхом. Також, на Благовіщення, Матір Божа з небес розсипає з „Благовіщенської коробки“ росу або дощ, сніг чи туман. В народі кажуть: якщо будуть якісь опади — чекай урожайний рік.
 
На Благовіщення, в Києві був старовинний звичай — люди випускали на волю пташок, які тисячами підіймалися в небо. Це дійство датоване 1880 роком, а місцем проведення була Контрактова площа. Вважалось, що саме в цей день вони повертаються до своїх гнізд, і звільняти їх — богоугодна справа.
 

 

 ©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com