Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Пирятинщина в скорботі вшанувала жертв голодомору та політичних репресій
26.11.2012

24 листопада українці всього світу вшановують пам'ять жертв голодомору та політичних репресій. Цього дня у загальнонаціональній хвилині мовчання Україна схилить голови в жалобі за мільйонами людей, життя яких у мирний час обірвала голодна смерть на найродючішій у світі землі.

23 листопада на  міському цвинтарі відбувся мітинг-реквієм з нагоди вшанування пам’яті жертв голодомору 1932 -1933 років. Колона учасників скорботної акції пройшла від районного Будинку культури.

На долю українського народу випало пережити багато трагедій, але страшнішого лиха, як Голодомор 1932 – 1933 років, історія не знає. І сьогодні ми впевнено говоримо, що голодомор – це не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує серця як очевидців, так і сучасне покоління.

 У поминальних заходах взяли участь керівники району та міста, духовенство, працівники установ, підприємств, організацій, молодь, громадськість міста.

Усі присутні вшанували померлих від голоду хвилиною мовчання, потім відбулася церемонія покладання композицій з житніх і пшеничних колосків до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору.

Із промовою  до громадськості звернулися заступник голови районної ради Василь Митропан, заступник голови районної державної адміністрації Андрій Малишкін, міський голова Олексій Рябоконь та член Всеукраїнської асоціації дослідників голодоморів та політичних репресій Лариса Ковалівська.

У своєму виступі Василь Митропан зазначив: 

У той жахливий час голодного мору, коли людина ламалася фізично й психічно, доводилася до останньої межі існування та втрачала людську подобу, залишалися ті, що вистояли. Серед хаосу, безконечності смертей і страху продовжували жити люди, що не злякалися, не втратили благородства і простягнули руку допомоги іншим.

Літературний монтаж презентували учні загальноосвітньої школи №4.

Панахиду  пам’яті  жертв Голодомору відслужив настоятель Різдво-Богородицької церкви, благочинний Пирятинського та Гребінківського районів отець Михайло. 

Завершився мітинг-реквієм запаленням лампадок в ім’я безневинно убієнних у ті зловісні часи.

 

                                                                                      Пирятинська районна рада©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com