Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Пирятинщина відзначила День Українського козацтва
15.10.2012

14 жовтня, у
світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою, відзначається національне свято – День козацтва. Ця традиція підкреслює велике історичне значення козацтва у боротьбі за утвердження української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення.

 Цього дня у Пирятині, на майдані Незалежності, відбулися урочистості з нагоди 520-ї річниці Українського козацтва. Розпочалося дійство з покладання квітів до меморіалу Слави очільниками району.

Приємно, що сьогодні Пирятинський козацький полк поповнився не тільки молодими, а й поважними побратимами, які присягнули на вірність українському народу.

       Всіх присутніх привітали головний отаман Українського козацтва Ігор Лукінчук, голова Пирятинської районної ради Олексій Нечипоренко, голова районної державної адміністрації Микола Купріян, Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь.

     Олексій Нечипоренко в своєму виступі зазначив:

 - Національно-культурне відродження наших днів великою мірою живиться традиціями славної козацької доби. Саме представникам козацьких громадських об’єднань належить велика роль в утвердженні національної свідомості. І сьогодні козак – це, перш за все, воїн за духом, але воюватиме він тільки за одну річ - свободу. Тож нехай прагнення волі та незалежності і надалі буде неодмінною рисою українських козаків. Щиро зичу всім щастя, козацького здоров’я, наснаги у відродженні кращих національних традицій.

Привітав зі святом Покрови Пречистої Богородиці та благословив присутніх настоятель Різдвобогородицької Української православної церкви, благочинний Пирятинського та Гребінківського районів отець Михайло.

 
Пісенні вітання дарували Валентина Стельмах та Руслан Довженко.

  
  Далі козаки Пирятинського полку урочистою колоною вирушили до Будинку культури на козацьку раду. А згодом відбулося районне культурно-мистецьке свято «Козацькому роду нема переводу».

                                                                   Пирятинська районна рада

 


©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com