Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Ювілей співпраці між Пирятинським районом та Лєжайським повітом Польщі
20.08.2012

Пирятин

В рамках реалізації укладеної Угоди «Про встановлення партнерських зв’язків між Пирятинським районом та Лєжайським повітом Польщі», з 16 по 19 серпня в Пирятинському районі перебувала делегація з Лєжайського повіту. До її складу ввійшли заступники старости Лєжайського повіту Марек Когут та Луціан Ченчек, радники ради Лєжайського повіту Аліна Цебуляк та Ян Кшижак, начальник відділу розвитку культури і міжнародної співпраці Катаржина Цвікла, директор комунальних біологічних очисних споруд Агата Кусі та аудитор Артур Місєвіч. Артистичну групу повіту представляли вокальні ансамблі «Лабіринт» та «CDN”, керівники Анжей Хорошко та Івона Цвікла.

16 серпня, одразу після приїзду, делегація взяла участь у культурно-мистецькому святі «Кручанські забави», яке щороку проходить у селі Велика Круча.

Пирятин

Відкрили фестиваль голова Пирятинської районної ради Олексій Нечипоренко, голова Пирятинської районної державної адміністрації Микола Купріян та Великокручанський сільський голова Світлана Харченко.  Близько 40 колективів, солістів та інших виконавців взяли у ньому активну участь. Серед них народний артист України Олег Дзюба. Окрім відомих місцевих колективів, на імпровізованій сцені виступили наші гості – польські вокальні ансамблі «Лабіринт» та «CDN». На початку їхнього виступу присутніх привітав керівник польської делегації Марек Когут. Тендітні польські красуні стали справжнім сонячним промінням посеред захмареного неба.  І хоча мінлива літня погода внесла свої корективи - свято вдалося. Традиційно усі учасники фестивалю, а це за підрахунками господаря садиби Миколи Василенка 250 артистів, отримали сувеніри на згадку про «Кручанські забави».

17 серпня польська делегація побувала на Національному Сорочинському ярмарку.

Пирятин

Пирятин

Польські вокальні ансамблі «Лабіринт», «CDN» та чоловіче вокальне тріо «Володар» Пирятинського районного Будинку культури презентували своє мистецтво на Головній сцені, концертному майданчику Міністерства надзвичайних ситуацій і на садибі Хіврі. Польські гості радували глядачів своїми національними піснями, вразили виконанням українських пісень. А виступ тріо «Володар» - справжніх пирятинських козаків, змусив довго аплодувати гостей ярмарку.

Пізніше члени делегації мали час ознайомитися з експозиціями  Сорочинського ярмарку, придбати сувеніри.

Пирятин

18 серпня польська делегація разом із головою районної ради

Олексієм Нечипоренком та його заступником Василем Митропаном відвідали ТОВ «Пирятинський делікатес» та ПАТ «Пирятинський сирзавод». Дані підприємства оснащені сучасним обладнанням, продукція відзначається високою якістю та відмінними смаковими властивостями.

Пирятин

Цього ж дня у малій залі Пирятинської районної ради відбулася офіційна зустріч за участю керівників району і міста, партнерів із Лєжайського повіту та Консула Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові Аніти Сташкєвіч. Співпраця між Пирятинським районом та Лєжайським повітом триває 5 років. За цей час і в Лєжайському повіті, і в Пирятинському районі змінилося керівництво, але незважаючи на це, дружба і співробітництво лише поглиблюються. Так, 30 червня поточного року, була підписана угода між містом Пирятин і гміною Лєжайськ, тобто співпраця поширилася на ради базового рівня.

Пирятин

Сьогодні мова йде про економічну співпрацю з польськими партнерами. Перший крок – обмін досвідом роботи комунальних підприємств. Консул Генерального Консульства Республіки Польща в Україні Аніта Сташкєвіч відзначила ефективність партнерських відносин між Пирятинським районом та Лєжайським повітом. На зустрічі були присутні депутати районної ради, сільські голови, керівники підприємств та установ.

Апогеєм перебування польської делегації на Пирятинщині став

V- ювілейний Міжнародний фестиваль української та польської культур «Пирятин-FEST”, який пройшов з особливим піднесенням.

Пирятин

Пирятин

Фестиваль розпочався з формування урочистої колони та покладання квітів до меморіалу Слави представниками офіційних делегацій Пирятинського району, міста Пирятин та Лєжайського повіту Польщі.

Далі відбулася святкова хода учасників фестивалю від меморіалу Слави  до районного Будинку культури, де і відбулося головне дійство.

Пирятин

Голова Пирятинської районної ради Олексій Нечипоренко урочисто відкрив V- ювілейний фестиваль української та польської культур «Пирятин-FEST». Привітали учасників фестивалю та всіх присутніх Консул Генерального Консульства Республіки Польща в Україні Аніта Сташкєвіч, заступник старости Лєжайського повіту Марек Когут та Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь. 

       Пирятин

Цьогорічний фестиваль був ювілейним, тому готувались до нього особливо ретельно. Глядачам було запропоновано фільм про історію фестивалю, створили гімн на слова Валерія Квача, музику написав Володимир Прокопенко. Також було облаштовано студію, де артисти готувались до виступу на сцену і звідки у прямому включенні вітали пирятинців, наших польських гостей та висловлювали свої побажання фестивалю.

       Пирятин

Миргород і Прилуки, Лубни і Котельва, Пирятин і Червонозаводське, польське місто Лєжайськ – така географія ювілейного фестивалю. І виступи різноманітні: пісні, танці і навіть вогняне шоу. Незабутню атмосферу залу створювали неперевершені ведучі – Володимир Прокопенко та Оксана Степануха.

       І глядачі, і самі артисти отримали неабияке задоволення. Наприкінці фестивалю голова районної ради Олексій Нечипоренко, заступник старости Лєжайського повіту Марек Когут та Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь вручили свідоцтва учасникам ювілейного свята.

        Пирятин

19 серпня гості з Польщі завітали до Києва, де здійснили оглядову екскурсію видатними місцями, ознайомилися з історією міста, побували в костьолі, біля Золотих воріт. 
          Візит польської делегації в черговий раз підтвердив правильність обраних шляхів співпраці та став ще одним поштовхом для їх розширення. Такої згоди дійшли голова Пирятинської районної ради Олексій Нечипоренко та заступник старости Лєжайського повіту Марек Когут. 

 
 
Пирятинська районна рада
 


©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com