Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Участь у конференції «Реформування закладів культури»
13.02.2012


7-9 лютого 2012 року в Конференц-холі «Ірпінь» (м. Ірпінь, Київська обл.) відбулась Друга Національна конференція «Реформування закладів культури» у рамках проекту Інституту соціокультурного менеджменту «Підтримка процесу розвитку осередків громадської активності на базі закладів культури». Перша конференція за цією тематикою була проведена Інститутом соціокультурного менеджменту 29-30 листопада 2010 року. 

За період від першої конференції можна було побачити значні зміни в діяльності учасників. Кожен приїхав поділитись новими здобутками і, судячи з їх виступів і презентацій, ці здобутки були значними. 

Учасниками конференції були 43 представники громадських організацій, серед яких - ГО «Жіночі ініціативи», 5 представників закладів культури, 9 представників влади, 5 представників міжнародних організацій та 1 представник наукової установи. В цілому 63 учасника представляли 47 різних організацій із 16 областей України. 

Учасниками конференції було висловлене бажання, щоб Інститут соціокультурного менеджменту представляв їх інтереси серед донорів, комерційних організацій та висловлював сукупну думку про трансформацію закладів культури в осередки громадської активності.
На заході оприлюднено та обговорено найбільш актуальні питання реформування закладів культури в умовах кризи. Учасники конференції обмінялися думками та практичним досвідом діяльності закладів культури та громадських активістів в напрямку вирішення актуальних проблем місцевих громад, зокрема, діяльність Центрів місцевої активності. Також відбулася презентація проекту «Підтримка процесу розвитку осередків громадської активності на базі закладів культури» та досвіду діяльності Центрів місцевої активності на базі закладів культури на території України та за кордоном. 

Розпочав конференцію зі вступним словом директор Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) Лев Абрамов, далі учасників конференції привітали представники Міжнародного фонду «Відродження» Катерина Смаглій та Станіслав Лячинський.
Василь Полуйко, який представляє Західноукраїнський ресурсний центр, м. Львів, розповів про принципи, яких слід дотримуватись на сучасному етапі з розвитку громад та інше. Тамара Щелкунова (Інститут розвитку глобального суспільства, м. Київ) представила досвід проекту «Впроваджуємо зміни громадою». Руслан Краплич (Фундація імені князів - благодійників Острозьких, м. Рівне) розповів про благодійництво в закладах культури та наголосив: «Такий закон природи – кожен, хто вкладає те, чого потребує, отримає цього вдвічі більше». 

На другому пленарному засіданні виступали Наталія Стаднійчук (Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», м. Дніпропетровськ), яка розповіла про «Школу позитивних змін Дніпропетровщини: можливості для НДО та закладів культури» та Владислав Кучереносов, який представив діяльність програми «Бібліоміст». 

Тамара Дорошенко (ГО «Іванівська веселка») презентувала досвід своєї організації та зазначила, що «найбільшою радістю є наявність результату, вірних друзів, нових ідей…коли ми крок за кроком створюємо на своїй території своє майбутнє».
Ірина Черенько з міста Чернігів представила досвід роботи молодіжної громадської організації «Центр прогресивної молоді «Апельсин» і розповіла, як з покинутого міського Будинку культури вони зробили осередок громадської активності, куди приїжджають люди з усього міста і де вже утворилось 2 нових молодіжних об’єднання. 

Завершила перший день конференції Людмила Ковтун з виступом «Надання підтримки активності громади Дворічанського району Харківської області у вирішенні проблем місцевого розвитку шляхом створення Ресурсного центру для сільських осередків громадського життя на базі Будинку культури». 

Також на конференції було презентовано нове видання Інституту соціокультурного менеджменту «Історії діяльності НДО в соціокультурній сфері». Це видання увібрало в себе результат діяльності організації по збору історій успіху зі всієї України. Тож всі учасники змогли на прикладах побачити, як різні НДО пройшли шлях до створення Центрів місцевої активності на базі закладів культури. 

На другий день всі учасники були поділені на 4 групи і працювали з модераторами по наступних напрямах: «Розвиток громад і збільшення соціального капіталу», «Європейські тенденції у законодавстві у сфері культури», «Заклади культури та розвиток благодійності», «Технологія адвокації інтересів громадян в процесі трансформації закладів культури в осередки громадської активності».
На третій день були представлені напрацювання малих груп та виступили з доповідями Леся Волох, Володимир Орос, Юлія Конотопцева, Олена Полякова, Ірина Книш та Сергій Жуков, які представляли досвід своїх організацій та ділились досвідом. 

Основною думкою, що висловлювали всі виступаючі – було існування закладів культури в умовах кризи. Антикризова гуманітарна програма Міжнародного фонду «Відродження» дійсно вплинула на подолання тяжкого становища в закладах культури як фінансово, так і духовно, бо дала натхнення людям змінювати життя невеликих громад.
Новаторством конференції можна вважати те, що учасниками здебільшого були люди з сіл та селищ, це були представники тих громад, де заклади культури є останнім джерелом культурного життя і які відроджують його, шукаючи нові методи роботи.

Інформація надана ГО «Жіночі ініціативи»

Пирятинська районна рада©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com