Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Сибірка – небезпечна хвороба
28.08.2019

Відповідно до інформації Держпродспоживслужби, в Україні випадки сибірки тварин зареєстровані зокрема в 2017 році (с. Миропілля Краснопільського р-ну Сумської області)  та у 2018 році (с. Миколаївка-Новоросійська, с. Миняйлівка Саратського району Одеської області). В серпні 2019 року випадок сибірки зареєстровано у Республіці Білорусь (с. Хотомоль, Столінській р-н, Брестська область).

Сибірка  -  гостре,   особливо   небезпечне   інфекційне захворювання  всіх  видів сільськогосподарських,  домашніх і диких тварин,  а також людей, яке спричиняється мікроорганізмом Bac. anthracis. Найчастіше хворіють вівці, велика рогата худоба, коні, дикі жуйні.

Збудник сибірки існує у вигляді двох форм: вегетативна та  спорова. У споровій  формі  він  може перебувати в грунті необмежений час, лишаючись  життєдіяльним   і   зберігаючи   патогенність.  Грунт, заражений  бацилами  сибірки,  тривалий час  (70  і більше років) залишається  джерелом  інфекції  для  сприйнятливих  тварин або людини.

Основним джерелом  сибірки  є  хвора  тварина,  яка   виділяє збудника  в  зовнішнє  середовище  ще до того,  як  з'являються  характерні клінічні ознаки хвороби.

Стаціонарно  неблагополучним  за сибіркою пунктом слід вважати  населений  пункт,  господарство,  тваринницькі  ферми   з приміщеннями і прилеглими до них вигонами,  пасовищами, водоймами, а також окремі їх ділянки,  урочища та інші об'єкти,  в яких  мали місце  випадки  захворювання  тварин  сибіркою,  незалежно  від їх кількості та строку давності. У  місцях виникнення захворювань встановлюється карантин.

З метою профілактики сибірки необхідно:

- забезпечити регулярну вакцинацію сприйнятливих  тварин проти сибірки;

- забій тварин та обіг продуктів забою проводити з дозволу спеціалістів Держпродспоживслужби після проведення ними передзабійного огляду тварин та ветеринарно-санітарної експертизи м'яса, продуктів забою.

Власники тварин зобов'язані:

- не купувати тварин у невстановлених місцях та без супровідних ветеринарних документів;

- зареєструвати   у   сільській раді придбаних тварин;
- повідомити   спеціаліста   ветеринарної медицини  про купівлю тварини, надати її для  огляду  та  щеплення проти сибірки  і  вводити  в  загальне  стадо  не раніше ніж через 14 діб після вакцинації.

У випадку раптової  загибелі  або захворювання   тварини,   особливо   такого,   що   супроводжується утворенням  на  тілі  гарячих  пухлин,  що  швидко   збільшуються, набряками   шиї,   підгрудини   і   живота,  раптовим  підвищенням температури, а також появою кров'янистих випорожнень необхідно негайно повідомити спеціаліста Держпродспоживслужби за номером телефону 2-22-13.

Корисні посилання:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0136-00


В.о. начальника
Пирятинського районного управління
Головного управління
Держпродспоживслужби
в Полтавській області
В.Я. Даниленко


©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com