Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування
17.09.2018

17 вересня відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, яке провів голова Пирятинської районної ради Сергій Пазюк. У зібранні взяв участь голова райдержадміністрації Олег Куча.

У ході засідання члени Координаційної ради розглянули питання щодо встановлення ставки земельного податку на 2019 рік за місцем знаходження земельних ділянок лісового фонду в межах сільських рад. Директор ДП «Пирятинське лісове господарство» Сергій Дудник повідомив, що до цього часу податок на лісові землі був складовою частиною рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів. Нещодавно Верховною Радою України прийнято Закон, згідно якого залишається рентна плата та вводиться земельний податок на всі покриті лісом землі (це і заповідники, і молодняки, і нестиглі ліси, в яких не проводиться господарська діяльність з метою отримання прибутку). Дані масиви є об’єктами охорони та захисту, тобто потребують затрат додаткових коштів підприємства. Сергій Дудник стурбований, що встановлення ставок земельного податку буде непосильним для підприємства, тому звернувся до сільських рад з проханням  встановити на наступний рік ставку  у  мінімальному розмірі, що дасть можливість зберегти на підприємстві робочі місця. Члени Координаційної ради підтримали пропозицію  керівника ДП «Пирятинське лісове господарство», однак остаточне рішення прийматимуть депутати сільських рад.

Жваву дискусію викликало питання незабезпеченості коштів по виплаті заробітної плати обслуговуючому персоналу загальноосвітніх шкіл. Очільників громад обурює те, що все більше навантаження держава перекладає на місцеві бюджети. Замість того, щоб освітлювати вулиці, ремонтувати дороги сільські ради змушені виплачувати заробітну плату. Є сподівання на вирішення питання за рахунок субвенції з обласного бюджету, однак на даний час фінансування обслуговуючого персоналу залишається відкритим.

Крім того, учасникам зібрання доведено до відома про тимчасову відсутність у центральній районній лікарні лікарів інфекціоніста та фтизіатра, а також про можливості встановлення сенсорного та інтерактивного обладнання.

  

Пирятинська районна рада

 


©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com