Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Зустріч за покликом душі
27.06.2018

27 червня у районній бібліотеці відбувся вечір-зустріч із народним самодіяльним фольклорно-етнографічним колективом «Древо» під назвою «Зустріч за покликом душі».

У далекому полтавському селі Крячківка звичайні сільські трудівники зберегли красу і самобутність української старовинної пісні: обрядової, бурлацької, козацької, щедрівки, колядки, веснянки. Перші відомості про цей знаний ансамбль було зафіксовано у 1958 році, коли експедиції  фольклористів вирушили по селах України з метою віднайти і записати самобутні народні пісні. До Крячківки приїхав відомий композитор і поціновувач української пісні Матвієнко В.М., який згодом став деканом новоствореного факультету фольклористики Київського університету імені Т. Г. Шевченка. Він пробув у селі кілька днів, милувався природою, спілкувався з людьми. Жителі мальовничого села збиралися родинами  тихими вечорами і співали задушевні пісні, які передавалися із покоління до покоління. Сьогодні колектив складається з восьми виконавців, це вже його третій склад.

На зустріч завітав голова Пирятинської районної ради Сергій Пазюк і привітав славетний колектив, який стоїть на одному щаблі із найціннішими перлинами народної творчості України.

По завершенню заходу всіх присутніх пригостили смаколиками, виготовленими місцевими майстринями.
 

 

 


©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com