Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Підведені підсумки 12-ої екологічної експедиції
31.07.2017

28 липня  у малому залі районної ради відбулася науково-технічна рада за участю в.о.голови районної ради, заступника голови районної ради Олексія Гусака, науковців та студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, працівників НПП «Пирятинський».

 У ході зібрання заступник голови науково-технічної ради, доцент кафедри екології та охорони навколишнього природного середовища Київського національного університету ім. Т.Шевченка, кандидат біологічних наук Анатолій Подобайло повідомив про підсумки екологічної експедиції 2017 року, яка тривала 20-28 липня. Зазначено, що в експедиції взяли участь викладачі, наукові співробітники та студенти Київського національного університету ім. Т.Шевченка, школярі Пирятинського району. Найцікавішою знахідкою став найбільший кулик фауни України грицик великий, який занесений до Європейського червоного списку. Нових червонокнижних видів не виявлено, відмічено 4 нові місця мешкання червонокнижних видів, тенденцію до відновлення ареалу п’явки медичної в НПП “Пирятинський». Видовий список метеликів збільшиться орієнтовно на 20 видів нічних та на 5 денних. Нерест риби відбувся нормально. Видовий склад молоді, на відміну від минулого року, повноцінний. Однак темп росту повільний, що пояснюється низькою температурою води. Відмічене розширення ареалу ротаня головешки, він піднявся від Переводу до Кейбалівки. Серед птахів виявлено три нові для парку види куликів, серед яких грицик великий.  На території району знайдені дуже добре збереження вільхові болота з бобівником трилистим та чагарникові болота. Ці угрупування можуть слугувати взірцем для відновлення екосистем річкових заплав парку, які нині переважно поросли кропивою. Гідрологічні дослідження здійснені на раніше закладених створах, рівень води, у порівнянні з минулим роком, упав на понад 1 метр. Течія практично не фіксується.

Нагадаємо, що фінансування екологічної експедиції відбулося за рахунок коштів Пирятинської районної ради та британського фонду Rufford Small Crants Foundation. 

Крім того, учасники науково-технічної ради розглянули питання затвердження проекту лімітів на природокористування у 2018 році, стану надходження коштів від надання платних послуг у поточному році, хід виконання плану дій з відновлення корінних деревостанів за участю дуба звичайного, зі збереження популяцій сов, перетинчастокрилих комах  на території НПП «Пирятинський» та інші питання. 

 Пирятинська районна рада
                              ©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com