Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Про внесення змін до порядку оподаткування спадщини
29.06.2017

25 березня 2017 року набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року №1910-VII «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо оподаткування спадщини» (далі – Закон, опублікований 24.03.2017р. в газеті «Голос України» №54).

Відповідно до вищенаведеного Закону, починаючи з 1 січня 2017 року об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї другого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

До членів сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення відносяться: її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

До членів сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення відносяться: її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері  і з боку батька, онуки.

Водночас, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Також не проводиться оцінка об’єктів, подарованих платнику податку, які оподатковуються  податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою.

Не сплачують спадкоємці  в таких випадках і військовий збір.


Сектор організації роботи

Лубенської ОДПІ
ГУ ДФС у Полтавській області


©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com