Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

У Пироговій Леваді вшанували загиблих земляків
07.04.2017

Мітинг-реквієм з нагоди 75-х роковин трагедії в Пироговій Леваді та вшанування пам’яті розстріляних тут фашистами мирних жителів, за ініціативи єврейських громад Полтавщини, вперше відбувся 6 квітня. Саме в цьому місці 6 квітня 1942 року німецькі окупанти знищили 1900 євреїв, в тому числі 370 дітей із Пирятина та сусідніх районів.

 


У заході взяли участь громади Пирятинського і Гребінківського районів, учнівська молодь, рідні і близькі замордованих мирних жителів, а також представники єврейських громад Миргорода, Полтави, Кременчука, Лубен, Конотопа.

Перед велелюдним зібранням виступили заступник голови Пирятинської районної ради Олексій Гусак, заступник голови райдержадміністрації Ольга Яременко, заступник міського голови Ігор Шикеринець, голова Гребінківської райдержадміністрації Віталій Роспопов, голова Миргородської єврейської громади Михайло Рутгайзер та голова черкаської громади ромів Володимир Бамбула.

Авторський вірш прочитала гостя з Миргорода, член Спілки письменників України, поетеса Наталя Харасайло.

Поминальну молитву зачитав Равін Київської Центральної синагоги імені Бродського Еліягу.

Після завершення мітингу в пам’ять про ті трагічні події присутні поставили лампади з поминальним вогнем на могили краян-євреїв, українців, ромів, росіян. А згідно стародавньої єврейської традиції, в пам’ять про розстріляних дітей – покладено іграшки, промовляючи слова „Ніколи більше“.

 Пирятинська районна рада©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com