Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Візитівка району

 


Місто Пирятин районного значення, центр Пирятинського району, залізнична станція, вузол шосейних доріг, що променями розходяться на Київ, Харків, Черкаси, Чернігів, Суми. 

 Розташоване у лісостеповій фізико-географічній зоні західної частини області, за 179 км на північний захід від Полтави і за 155 км від Києва. 

Вперше Пирятин згадується у 1154 р. як місто-фортеця . У Лаврентіївському літописі про «град Пирятин» є такий запис – «Безперечно, даровані Богом благодатні землі Приудайя, заселялись нашими далекими пращурами куди раніше».

 Площа Пирятинського району в адміністративних межах - 0,9 тис.км2, що складає 3,1 % території Полтавської області. Всього в районі 43 населених пункти. 

По території  району  протікає п’ять річок, найбільша – Удай.

 Пирятинський район межує з Гребінківським, Лубенським, Чорнухинським районами; Черкаською, Київською та Чернігівською областями.

Транспортна мережа загального користування складається із залізничних колій довжиною 0,028 тис. км автомобільних доріг загальнодержавного і місцевого значення 0,706 тис. км, в т.ч. 40,9% із твердим покриттям. 

 

 

 

 


©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com