Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Символіка району


ГЕРБ РАЙОНУ 

Герб Пирятинського району виконано у формі класичного геральдичного щита малинового кольору. 

У центрі на фоні козацького хреста темно-червоного (пурпурового) кольору зображено натягнутий золотий лук зі стрілою вістрям униз — герб Пирятина, наданий 1592 року разом із Магдебурзьким правом і затверджений 1782 року. Символи вказують на історичну роль Пирятинщини в обороні рідних земель. Стрілу обвивають дві змії, протиставлені одна одній, що спускаються донизу з піднятими головами, символізуючи торгівлю, достаток, родючість. Козацький хрест — символ вічності, духовності, святості. Вказує на славні традиції козаків Пирятинщини. Щит обрамлено золотою смугою завширшки 1/50 його діагоналі. Корона — символ могутності, стійкості, величі й слави. 

Символіка кольорів: малиновий — колір козацького прапора Пирятинської сотні. Символізує могутність, хоробрість, успіх, єдність. Темно-червоний (пурпуровий) — гідність, сила.
У великому гербі виконано вінок із пшеничних колосків, що охоплює щит з двох боків. Знизу — пшеничний вінок, жовто-блакитного кольору, який уособлює природне багатство, працьовитість пирятинців. Синьо-жовті стрічки — безпосередня належність до держави Україна. 

Вінчає герб корона з українського національного орнаменту з листками і плодами калини, що символізують вірність національним традиціям, любов до свого краю, щедрість і достаток. 


                                                                            ПРАПОР РАЙОНУ
Прапор Пирятинського району має відношення сторін 2:3. З метою поєднання символіки району запропоновано колористичне поєднання теми із застосуванням кольорів і символів герба і прапора міста Пирятина. 

У композицію прапора внесено зображення натягнутого лука зі стрілою вістрям униз, яку обвивають дві змії, що спускаються донизу з піднятими вгору головами — основного елемента прапора козацької Пирятинської сотні і герба Пирятинського району. Його взято з історичних мотивів Пирятинщини середини XVII сторіччя: прапор козацької сотні і герб Пирятина мали ма¬линовий колір з натягнутим золотим луком і стрілою. 

Малиновий колір — символ могутності, хоробрості, успіху, єдності. 

Золотий лук зі стрілою — елементи, які входили до герба Пирятина та прапора Пирятинської сотні, вказують на історичну роль краю в обороні рідних земель. Дві змії, що обвивають стрілу, символізують торгівлю, достаток, родючість.


Затверджено рішенням
шістнадцятої сесії Пирятинської
районної ради
двадцять третього скликання
від 17 серпня 2001 року 


                                                                            ГЕРБ ПИРЯТИНА
 

 Затверджено сесією Пирятинської міської ради 7 квітня 2004 року. Продовжуючи традиції минулих поколінь щодо існуючої символіки міста з історичних часів, враховуючи пропозиції громадськості, залишено герб у тому варіанті, який був наданий місту у 1592 році привілеєм польського короля Сигізмунда III та існував до 1917 року. Герб має форму щита, який обрамлений золотою смугою. На малиновому полі, що символізує козацьку могутність, хоробрість, єдність, піднесений настрій та любов, зображений золотий натягнутий лук зі стрілою вістрям униз. Елементи герба вказують на історичну роль міста в обороні рідних
земель.©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com