Офіційний сайт міста Пирятин та Пирятинського району

http://www.pyriatyn.osp-ua.info/

Визначні місця

Палацово-парковий ансамбль садиби Закревських в с. Березова Рудка, Пирятинського району

 

В селі Березова Рудка, Пирятинського району, розміщена одна з перлин архітектури та садово-паркового мистецтва першої половини XIX ст. – садиба поміщиків Закревських, що проживали тут з 1752 року. Неодноразово садибу відвідував геніальний син українського народу

Т.Г. Шевченко (1843, 1847 р.р.).  Тут Кобзарем були написані портрети господарів - Платона та Ганни Закревських. Саме Ганні поет присвятивдекількасвоїх віршів.Тож Березова Рудка включена в туристичний маршрут «По Шевченківських місцях». Відвідують її не тільки українці, а й іноземні туристи.

    Екскурсія включає в себе:

1.Огляд парадного подвір’я сім’ї Закревських, утвореного двома флігелями та двоповерховим палацом в стилі необароко, збудованим в 1838 році відомим архітектором Євгеном Червинським з показом щоденного та парадного входів палацу, а також бальної зали, площею 230 кв.м., що розміщена на 2 поверсі.

 

 

Відвідування Березоворудського народного історико-краєзнавчого музею, що розміщений в одному з флігелів маєтку Закревських і працює з 1974 року та налічує більше 5 тисяч експонатів, де можна познайомитися з історією села, починаючи з 1717 року і до сьогодення.

В експозицію музею входить  також літературно-меморіальна кімната Т. Г. Шевченка, яка була відкрита в 1961 році; літературно-меморіальна кімната видатного земляка поета-пісняра Д.О. Луценка, відкрита в 1991 році; кімната бойової слави воїнів с. Березова Рудка. Зібрані колекції предметів побуту XIX ст., унікальні світлини родини Закревських та їх нащадків, що проживають в різних країнах Європи і Америки.
 

Екскурсія парком з відвідуванням Співочого поля, на якому щороку проводиться обласне пісенно-мистецьке свято «Осіннє золото», присвячене пам’яті поета-пісняра Д. О. Луценка,
дослідно-колекційної ділянки Березоворудського технікуму ПДАА – своєрідного міні-ботанічного саду з колекціями рідкісних дерев, кущів та квітів, з  дегустацією чаю «Березоворудський бальзам», що складається з 17 компонентів лікарських трав, плодів квітів, вирощених на цій ділянці.

4. Огляд піраміди-каплиці, однієї з трьох європейських пірамід такого типу, що збудована в 1899 році Г.П. Закревським.

 

5. Відвідування міні-зоопарку в центрі села, де експонуються звірі та птахи зони лісостепу.

 

6. Огляд першого будинку Закревських, що збудований в другій половині XVIII ст. і придбаний пізніше поміщиком Банніковим. Він знаходиться на території школи в південній частині села.©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com