bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
     
    Ласкаво просимо !    
  Пирятинщина сьогодні переживає період відродження, що свідчить про її великі перспективи і невичерпні сили для економічного, промислового, культурного розвитку. Пирятинський район має статус екологічно чистої місцевості, що сприятиме розвитку туристичної та рекреаційної галузей. Але ми розуміємо, що забезпечити подальше економічне зростання можливо за рахунок залучення інвестицій в економіку району. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми закладемо фундамент ваших та наших майбутніх успіхів!  
 
Інформація
про підсумки соціально-економічного розвитку 
Пирятинського району в 2007 році
 
Протягом 2007 року пріоритетними напрямами діяльності органів виконавчої влади, які покладались в основу роботи, були виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня. 
Незважаючи на активізацію інфляційних процесів в державі  макроекономічна ситуація в районі залишилась стабільною. Зростає виробництво в більшості галузей економіки,  збільшуються доходи та споживчі видатки населення, скорочується безробіття, заборгованість із виплати заробітної плати.
 
Промисловість
 
За підсумками 2007 року базовий сектор економіки – промисловість продовжує перебувати на високій орбіті. Загальний обсяг промислового виробництва склав 368,5 млн. грн., приріст динаміки зростання піднявся з 25,6 % у 2006 році до 34,7% за 2007 рік. Максимум підйому спостерігався на підприємствах харчової та обробної промисловості.
 
Інтеграційні зусилля, привідником яких виступає влада, позначились в першу чергу на стратегічних планах розвитку підприємств, які мають зовнішньоекономічний потенціал.
 
Значна робота по підготовці до вступу України в СОТ виконана на провідному підприємстві району – ЗАТ «Пирятинський сирзавод». З орієнтацією на смаки європейського споживача освоєно виробництво 6 нових видів сирів.  З метою приведення санітарно – побутових умов виробництва до європейських стандартів розпочато будівництво 3 поверху адмінбудинку.  Реалізована 1 частина інвестиційної програми по реконструкції сушарки, це дало можливість збільшити обсяг виготовлення сухої сироватки в 1,8 рази. За рахунок розширення зони закупівлі молока збільшено завантаження виробничих потужностей сироробного цеху з 350 до 500 тон за добу. Річний обсяг виробництва продукції збільшився порівняно з минулим роком на 28,0% та склав 288,2 млн. грн.
 
Збереглися тенденції відносно сталого підвищення випуску продукції  м’ясопереробних підприємств – ВАТ «Пирятинський м’ясокомбінат» та МПП «Лукулл», частка яких у структурі промислового виробництва району за 2007 рік становила 16,1%. В порівнянні з 2006 роком ВАТ "Пирятинський м’ясокомбінат" збільшив виробничі потужності на 36,8%, МПП «Лукулл» на 48,5%. Підприємствами галузі виготовлено 5,2 тис. тон м»яса і субпродуктів 1 категорії, 227 тон ковбасних виробів.
 
На ДП ДАК «Хліб України» «Пирятинський КХП» протягом 2007 року вироблено пшеничного та житнього борошна в обсязі 11,5 тис. тон., що на 21% більше обсягів попереднього року. Вартість виробленої продукції зросла в половину проти минулого року і становила 10,6 млн. грн. Фактором приросту виробництва стала участь в реалізації державної програми по створенню резервного фонду продовольчого зерна, це дало змогу завантажити виробничі потужності   комбінату хлібопродуктів та здешевити вартість сировини для виробників хлібу та хлібобулочних виробів. З метою забезпечення належних умов проміжного зберігання зерна побудований ангар на 2 тис. тон. На території Заготзерна розпочато будівництво електронних вагів, що дасть можливість автоматизувати облік зерна на усіх стадіях технологічного процесу. 

Впевнено нарощує обсяги виробництва новостворене підприємство ТОВ «Слов’янка», яким за липень – грудень 2007 року вироблено кондитерських виробів на суму 3,9 млн. грн. В асортименті більше 20 найменувань продукції , найбільшим попитом користуються печиво неглазуроване «Веселка», декоративне «Підкова», пряник «Фантазія». Підприємство працює в 3 зміни, чисельність працюючих – до 200 осіб. Безперервність виробництва забезпечується в тому числі й за рахунок кооперації з місцевими товаровиробниками борошна, постачальниками цукру. Разом з тим, змін до установчих документів ТОВ «Слов’янка» в частині приведення юридичної адреси у відповідність з місцезнаходженням державним реєстратором не зафіксовано. Відповідно й левова частина податків від його діяльності  до бюджету району не надходить.
 
На ТОВ сільськогосподарське підприємство «Комбікормовий завод» спостерігається суттєве зростання випуску суміші комбікормовій, протягом 2007 року виготовлено 3,0 тис. тон продукції   на суму 2,2 млн. грн. (зріст в 23,7 рази). Позитивна динаміка пов’язана з появою сталого попиту на комбікорми. Збільшуються обсяги надання послуг по зберіганню, переробці зерна. Даний напрямок роботи передбачається посилювати спираючись на прогнози світового ринку. З цією метою виготовлена проектно – кошторисна документація та розпочато будівництво 1-й черги Комбінату хлібопродуктів по вулиці Завокзальній. Кондиційні характеристики продукції будуть відповідати європейським стандартам якості.
 
Стійку тенденцію до нарощування промислового виробництва демонструє ТОВ «Агро сервіс». За 2007 рік  на підприємстві вироблено 501 тону борошна та 331 тону  макаронів на загальну суму 1,2 млн. грн., це на 7,1% більше ніж 2006 році. Стабільний попит на макарони свідчить про високу якість продукції, основою якої є борошно вищого ґатунку власного виробництва . Якісні показники забезпечуються використанням сучасних  технологій, застосуванні інноваційних рішень . В 2007 році в експлуатацію введений цех по виробництву хлібу та хлібобулочних виробів «Пирятинська паляниця», в асортименті якої 27 видів виробів. Значна турбота приділяється санітарно – побутовим умовам працівників. Все це свідчить, що підприємство здатне конкурувати не тільки на локальному, а й на зовнішньому ринках.
 
Попри труднощі, спричинені реалізацією ЗУ «Про закупівлю товарів, робіт, послуг за державні кошти», машинобудівне підприємство УВП УТОС закінчило 2007 рік з позитивними результатами. Підприємство прибуткове, середня заробітна плата на одного працюючого збільшилась на 13,8%.  За рік вироблено усіх видів фільтроелементів на суму 986,5 тис. грн., темп росту до минулого року становив 4,8%. Перелік продукції розширений за рахунок впровадження у виробництво двох нових фільтроелементів . Разом з тим, внутрішній потенціал підприємства не достатній для вирішення усіх господарських питань – у зимовий період через брак коштів виробничі приміщення не опалюються  .
 
Відслідковується пожвавлення виробничої діяльності ще двох підприємств машинобудівної галузі, пов’язаних корпоративними зв’язками - ВАТ «Пирятинський ливарно – механічний завод» та ВАТ «Ремонтно – тракторне підприємство», якими у 2007 році надано послуг промислового характеру відповідно на 503,3 тис. грн.(зріст на 83,6%) та на 207,1 тис. грн.(зріст в 3,8 рази). Основним замовником виступають будівельні бізнес – структури. Разом з тим, робити висновок про стабільний розвиток підприємств ще передчасно.
 
Підприємство деревообробної галузі ТОВ «Пирятиндрев» за січень – грудень 2007 року виготовило продукції на 448,7 тис. грн., зафіксований незначний спад в порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Основними видами продукції є плінтус в асортименті, паркетна дошка, паркет штучний, кухонна дошка. Остання є новим для підприємства видом продукції , реалізується виключно на експорт та займає найвищу питому вагу у структурі виробництва. На постійному контролі керівництва якісні індикатори, це дає підприємству можливість займати певну нішу на ринках країни та поза її межами.
 
Турбує ситуація на підприємствах підгалузі виробництва плодоовочевих консервів ТОВ «Пирятинагроконсерв» та ТОВ «Агрокон», які не змінили дислокації на аутсайдерських позиціях. Спад виробництва відмічався протягом усього року, і на його фініші зафіксований відповідно на позначках - 69,3% та - 95,6% в порівнянні з попереднім періодом. Основною причиною скорочення виробництва стало невизначеність у відносинах власності , брак організаційних ресурсів для розробки нової стратегії розвитку. Деструктивним фактором для підприємства також стали несприятливі погодно - кліматичні умови.
 

Сільське господарство
 
Загальний обсяг продукції сільського господарства за січень – грудень 2007 року проти відповідного періоду 2006 року скоротився на 1,6% та становив 114,4 млн. грн. Загальне виробництво продукції рослинництва було меншим на 5,1%, продукції тваринництва більшим на 2,8%.
 
Зниження продуктивності рослинницької галузі обумовлене несприятливими погодно – кліматичними умовами , зокрема аномальною посухою на протязі усього вегетаційного періоду. Обсяг валової продукції рослинництва за 2007 рік становив 60,9 млн. грн. В усіх категоріях господарств вироблено:  зерна  - 109,5 тис. тон , цукрових буряків - 68,4 тис. тон, соняшнику - 1,9 тис. тон, сої – 1,3 тис. тон, ріпаку – близько 1,0 тис. тон.
 
За комплексним показником ефективності вирощування основних с/г культур  (валовий збір + врожайність) найгірший результат отриманий лише по цукровому буряку -  валовий збір скоротився на 38%, врожайність на 32,5%. Зниження валового збору спостерігалось по соняшнику (на 49%) , погіршення  середньої врожайності -  по сої (на 10,9%) .   По решті культур показники вдалося покращити.
 
Під урожай 2008 року посіяно 9,1 тис. га озимих культур, у тому числі 8,9 тис. га на зерно. Крім того ,  озимим ріпаком засіяно 1,3 тис. га. 
 
Поголів’я худоби і птиці є визначальним фактором , що впливає на показники роботи галузі тваринництва.   Вдалося дещо уповільнити темпи спаду поголів’я великої рогатої худоби. Так, за 2007 рік чисельність ВРХ скоротилась - на 411 голів, це в половину менше ніж  у 2006 році ( 789 голів). У тому числі , поголів’я корів скоротилось на 107 голів, що втричі менше показника 2006 року (369 голів). У конярстві протягом року поголів’я скоротилось на  6 голів , тоді як у 2006 році спад становив 26 коней .
 
Разом з тим, у порівнянні з минулим роком відмічається зріст свинопоголів’я - на 690 голів (19,1%), овець на 18 голів (45,0%) , птиці на 381,1 тис. голів або в 2,8 рази.
Усіма категоріями господарств протягом 2007 року  вироблено (реалізовано) 6604 тон м’яса , що більше на 112 тон до рівня 2006 року ( приріст 1,7%). На 84,4 тони або на 22,4% зменшилось виробництва молока і становило 2929 тон, при цьому рівень молочної продуктивності залишився на рівні попереднього року.
 
Для забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних товаровиробників необхідна ефективна державна підтримка, передусім на продукцію , пропозиція якої на ринку не задовольняє рівень споживання або виробництво якої е маловигідним для виробників. Разом з тим, на сьогодні рівень державного інвестування в галузь залишається недостатнім. Сільськогосподарським товаровиробникам району з державного бюджету надано підтримки по різних програмах в обсязі 2738,6 тис. грн., що на 383,3 тис. грн. або на  12,3% менше ніж у 2006 році.
 
Продовжується технічне переоснащення галузі. Власні інвестиційні ресурси підприємств аграрного сектору спрямовуються на придбання високопродуктивних, ресурсозберігаючих видів техніки, запровадження технологій кращої підготовки с/г продукції до переробки підприємствами харчової промисловості. С/г товаровиробники району в 2007 році поповнили парк   41 одиницею техніки . За попередніми оцінками у цілому за рік загальний обсяг інвестицій в сільське господарство становив 7661,0 тис. грн.
 
Транспорт
 
Динамічний розвиток основних галузей економіки потребує синхронізації з транспортним комплексом і станом автомобільних доріг.
 
З метою забезпечення потреб зростаючої економіки району у трудових ресурсах, особливо актуальним постає питання з»єднання за рахунок регулярного транспортного сполучення сільських населених пунктів з райцентром. Це дасть можливість консолідувати трудовий потенціал району спрямувавши його на реалізацію інвестиційних проектів та вирішити питання безробіття в сільський місцевості.. Проте фінансові можливості перевізників   на даний час обмежені та не можуть в повній мірі задовольнити потреби громади в транспортних послугах.                 
 
Обсяг перевезень пасажирів головним автотранспортним підприємством району ВАТ «АТП -15343» скоротився за 2007 рік на 16,1% та становив 935,6 тис. осіб. Збільшення середньої відстані перевезень за рахунок введення маршрутів по території  інших районів вплинуло на зростання пасажирообігу, який в порівнянні з минулим роком збільшився на 19,0% і  становив 16,4 млн. пас. км.
 
Подібна тенденція відноситься і до вантажних перевезень. За січень – грудень 2007 року автотранспортними підприємствами перевезено 9,44 тисяч тон народногосподарських вантажів , вантажообіг склав 351,2 тис. тонно-кілометрів, що відповідно на 67% менше та 6,1% більше минулорічних показників.
 
Будівництво
 
Зростання обсягів будівельних робіт відбулося за всіма основними видами будівельної діяльності. Промислова розвідка вуглеводів, що проводилась Пирятинською нафтогазорозвідувальною експедицією глибокого буріння,  здійснювалась безперебійно завдяки вчасному фінансуванню . Загальний обсяг пошукових робіт, виконаних підприємством становив 13696,0 тис. грн. що на 2463,0 тис. грн. більше ніж у минулому році.
 
В галузі житлового будівництва в місті Пирятин проводяться роботи по реконструкції колишнього гуртожитку цегельного заводу по вул. Цибаня та добудова п’ятиповерхового 40 - квартирного житлового будинку по вул. Проїзна. Введено в дію 30 індивідуальних житлових будинків загальною площею 2487 кв. м., з них 10 будинків у сільській місцевості.
 
Стан справ у будівельної галузі пересічний громадянин ототожнює переважно за зовнішніми чинниками: зміною архітектурного обліку міста. Протягом 2007 року  введено в експлуатацію 3 об’єкти сфери торгівлі: аптеку, культову споруду, станцію мобільного зв’язку.
 
Підвищується рівень газифікації сіл району. У звітному періоді побудовано підвідний газопровід та газифіковано село Високе, завершена газифікація села Дейманівка, продовжено газифікацію вулиць села Сасинівка. На будівництві об’єктів освоєно коштів підприємств нафтогазового комплексу в обсязі 150,0 тис. грн.., населення – 609,6 тис. грн.., виконано підрядних робіт на суму – 1389,6 тис. грн..
 
Житлово-комунальна сфера
 
Упродовж 2007 року органи виконавчої влади та місцевого самоврядування працювали над прискоренням реформування житлово-комунального господарства .
 
Значна увага була приділена покращенню матеріально – технічної бази. У 2007 році в розвиток ЖКГ залучено 602,4 тис. грн. з бюджету району , які спрямовані більшої часткою на капітальний ремонт об’єктів житлового фонду , спів фінансування по освоєнню коштів державних субвенцій, виконання робіт з ремонту доріг.
 
В 2 рази збільшився обсяг державного субсидування житлово – комунального сектору. В минулому році проведена реконструкція системи опалення житлових будинків у селі Вікторія на суму 393,0 тис. грн., вдосконалено систему теплопостачання для будинків 4а, 4б у місті Пирятин на суму 1185,0 тис. грн. З метою поліпшення інфраструктури галузі, проведені ремонт та реконструкція об’єктів водопостачання в селі Березова Рудка та у м. Пирятин, вартість робіт становить відповідно 99,8 тис. грн. та 199,0 тис. грн.
 
Одним із напрямів поліпшення якості обслуговування житла є реформування житлово–експлуатаційних організацій. На позитивну оцінку заслуговує запровадження нових форм управління житлом , на даний час в районі функціонують 3 ОСББ та 3 житлових кооперативи. У минулому році розпочато перехід на приватне утримання житла. Економічно неефективне комунальне підприємство ГЖЕД села Велика Круча трансформоване у ПП «Хазар – 2007».
 
З метою поліпшення якості надання комунальних послуг на селі, створено комунальне підприємство «Перевод» при Сасинівській сільській раді.
 
Запорукою успішної діяльності є своєчасні розрахунки споживачів за отримані житлово – комунальні послуги. Разом з тим, в порівнянні з початком року вдалося скоротити заборгованість за послуги Пирятинського водоканалу та ГРД Сількомунгосп села Нові Мартиновичі. По решті підприємств відмічається зростання боргу.
 
 
Фінанси
 
Особливо актуальним є зміцнення фінансового стану підприємств і організацій. На тлі зростання рівня капіталізації переважної більшості суб’єктів господарювання, окремі господарства значно наростили збитки. За січень – грудень 2007 року фінансовий результат підприємств від звичайної діяльності до оподаткування (крім малих підприємств) становив 45165,8 тис. грн. Загальна сума прибутків збільшилась проти 2006 року в 2 рази і склала  50242,7 тис. грн. Перевищив позначку 5,0 млн. грн. загальний обсяг збитків , зріст проти минулого року в 8,8 рази.
 
За підсумками 2007 року рівень збитковості економіки становив 23,3%, проти 23,5% на початку року. За таким відносно невеликим покращенням стоїть значна робота районної робочої групи з питань підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання . Разом з тим , 7 суб’єктів господарювання все ще працюють зі збитками.
 
Підприємництво
 
Запровадження Єдиного дозвільного офісу змінює філософію ставлення до підприємництва, сприяє подоланню багатьох перешкод на шляху розвитку бізнесу. Нині підприємці витрачають значно менше часу і коштів на реєстрацію, ніж це було раніше . Протягом 2007 року послугами Єдиного дозвільного офісу скористались 106 суб’єктів господарювання , що в 1,5 рази більше ніж в 2006 році. До роботи у форматі офісу залучено 17 дозвільних структур, на жаль, участь міської ради залишається лише формальною.
 
                                         
Ціни і тарифи
 
Минулого року зростання споживчих цін у 1,5 рази випереджало прогнозований рівень. Це відчув на своєму гаманці майже кожний мешканець району. Враховуючі, що частка продуктів харчування у структурі споживання ще досить значна (до 60%), висока інфляція – це серйозні втрати для більшої частини населення.
 
На початку 2008 року цінова ситуація стабілізувалась, намітилась тенденція до здешевлення деяких видів продовольчих товарів , зокрема м»ясної групи. Несуттєво  зросли ціни на яйця та цукор.
 
Створення нових робочих місць
           
Протягом 2007 року в районі створено 582 нових робочих місця, переважно у сфері малого бізнесу (93,5%). Планове завдання не виконано на 10,5 %. Детальний аналіз причин виявив комбінацію факторів, що вплинули на скорочення кількості робочих міць. Не вдалося залучити  інвестиції на будівництво заводу по виробництву біоетанолу , яким передбачалось дати роботу 200 мешканцям району. Як відомо, останнім часом активізований попит інвесторів на земельні ділянки, назріла необхідність ставити перед ними  завдання про передбачення в наслідок реалізації проектів не тільки отримання прибутку, але  й створення робочих місць.
 
Крім того, набуває важливості проблема невідповідності професійно кваліфікаційного складу безробітних потребам реальної економіки, при вирішенні якої могло б бути створено значно більше робочих місць. На підприємствах району гостро відчувається нестача електриків, водіїв вантажних автомобілів, слюсарів, пекарів , тощо. У центрі зайнятості ведуться спроби подолати наявну проблему різними способами. Про це свідчать показники зниження безробіття. Станом на 1 січня 2008 року в Пирятинському районному центрі зайнятості перебувало на обліку 732 особи, що на 260 осіб або на 26,2% менше ніж на 1 січня минулого року. На одне вільне робоче місце претендувало 8 осіб, проти 30 у попередньому році. Але роботодавець шукає висококваліфіковану робочу силу, при цьому не знаходиться компроміс у формулі зарплата – кваліфікація. Низькі заробітки спонукають працівників високої кваліфікації шукати роботу за межами району.
 
Соціальний блок
 
Сталий економічний розвиток сьогодні дає можливість для вирішення глобального питання - підвищення рівня життя громадян, їхньої соціальної захищеності.
                                                     
Заробітна плата
Протягом 2007 року розмір мінімальної заробітної плати поетапно  збільшився з 400,0 грн. до 460,0 грн. Відповідно з 1 жовтня були підвищені посадові оклади працівників бюджетної сфери. Посадові оклади окремих категорій бюджетних працівників – лікарів, вчителів, працівників культури та соціального захисту – зростали тричі.
 
Підприємства виробничої сфери самостійно встановлюють форми, системи і розміри оплати праці в колективних договорах із дотриманням норм і гарантій передбачених чинним законодавством.
 
У січні – листопаді 2007 року середньомісячна заробітна плата штатних працівників ( без урахування найманих працівників малих підприємств та у фізичних осіб – підприємців) становила 850,41 грн. , що  на 49,7% перевищує  рівень прожиткового мінімуму для працездатної особи (568 грн.) Порівняно з 2006 роком розмір середньої заробітної плати збільшився на 23,3%.
 
Найвищий рівень заробітної плати зафіксований в галузі будівництва 1316,44 грн., у промисловості – 1038,53 грн., в галузі сільського господарства – 604,45 грн.
 
 За січень – грудень 2007 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати зменшилась на 101,2 тис. грн.. або на 66,5% і станом на 1 січня 2008 року становила 51,0 тис. грн.
                                              
Пенсії
Особлива увага була приділена соціальному захисту пенсіонерів. У зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб , що втратили працездатність, з 1 жовтня 2007 року понад 10,9 тис. пенсіонерів району отримали перераховані пенсії. Середній розмір призначеної місячної пенсії пенсіонерів в грудні 2007 року становив 635,93 грн., що на 47,6% більше минулорічного показника.
 
Соціальна допомога інвалідам
Ставлення до громадян з обмеженими фізичними можливостями є характерною ознакою цивілізованості держави та її демократичності. Станом на 1 січня 2008 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебувало 1823 інваліди загального захворювання. З метою  поліпшення соціального захисту інвалідів в місті Пирятин   забезпечено безперешкодний доступ до 12 об’єктів соціальної інфраструктури, банківської сфери, торгівлі, з них 4 побудовані у 2007 році. 19 інвалідів забезпечено інвалідними візками, 58 - іншими засобами реабілітації , 218 – ортопедичним взуттям та протезами, 2 - безкоштовними автомобілями. Середній розмір державної соціальної допомоги в порівнянні з минулим роком збільшився в 2,4 рази, пенсій по інвалідності на 32,5%.
 
Соціальна підтримка вразливих верст населення
За січень – грудень 2007 року загальна сума державної допомоги на соціальний захист населення збільшилась на 57,0% проти минулого року та становила 12698,4 грн. До Єдиного реєстру отримувачів всіх видів соціальної допомоги та пільг внесено 11408 електронних справ пільговиків, що становить 33,4% населення нашого району.
 
Допомога по безробіттю
Запровадження страхової системи на випадок безробіття дає змогу поступово покращувати соціальний захист безробітних. За січень – грудень 2007 року із Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування на випадок безробіття виплачено  2,9 млн. грн.. соціальної допомоги. Середній розмір допомоги у грудні 2007 року становив 385 грн., що на 58,4% більше ніж у відповідному періоді минулого року.
 
Гуманітарна сфера
 
Охорона здоров’я
Поглиблюються проблеми зі здоров’ям населення та демографічною ситуацією. На кінець 2007 року в районі проживало 34,1 тис. осіб, за рік кількість жителів зменшилась на 286 осіб. Кількість народжуваних скоротилась на 5,0% в порівнянні з минулим роком, кількість померлих на 5,8 % зросла. В 4,5 рази зріс показник дитячої смертності. На 17,1% збільшився рівень поширення ВІЛ – СНІД, на 9,5% рівень загальної захворюваності населення. Залишається високим рівень захворюваності на туберкульоз.
 
Виходячи за аналізу проблем, діяльність установ системи охорони здоров»я в 2007 році здійснювалась переважно за напрямами, пов’язаними з охороною материнства та дитинства, боротьбою з ВІЛ - СНІДом, туберкульозом, онкологічними та серцево-судинними захворюваннями, наданням кваліфікованої медичної допомоги мешканцям села.
 
Медичне обслуговування населення здійснюють 4 амбулаторії сімейної медицини, 2 лікарських амбулаторії, 23 ФАПИ та центральна районна лікарня. Рівень комплектації закладів середніми медичними працівниками становить 100%, лікарями – 82,0%.
 
Дещо покращилось фінансування галузі. В 2007 році видатки з бюджету району на охорону здоров'я становили 8461,9 тис. грн., що на 1556,1 тис. грн. (22,5%) перевищує показник 2006 року . Винагорода медичним працівникам в середньому на місяць зросла на 29%. За рахунок усіх джерел фінансування відремонтоване туберкульозне відділення , бактеріологічну лабораторію районної лікарні, розпочато ремонт СНІД – лабораторії . Для покращення якості медичних послуг придбано діагностичне, антибактеріальне обладнання, холодильники, високоефективні засоби для лікування патології в педіатрії, ортопедії. Автопарк поповнився автомобілем «Швидкої допомоги». Проведено ремонти ФАПів, амбулаторій. В значному обсязі закуплено обладнання для покращення якості надання первинної допомоги на селі. Але вкладених ресурсів явно не достатньо для створення передумов щодо  виведення медичної галузі з кризи.
 
Про результативність медичної допомоги свідчить той факт, що протягом року вдалося покращити лише окремі показники. З метою розширення поза лікарняних   форм лікування з 75 до 80 зросла кількість ліжок денного стаціонару рай лікарні. На 12,2% знизився рівень травматизму, на 39,6% інфекційна захворюваність населення. На третину зменшився рівень летальних випадків після хірургічних операцій. На 18,7% зросла кількість осіб, яким надано допомогу під час виїздів швидкої допомоги.
           
Освіта
Станом на 1 січня 2008 року у районі функціонує 55 закладів освіти (26 загальноосвітніх, 25 дошкільних, 4 позашкільних). У школах навчається 3563 учні, що на 7,4% менше ніж у попередньому році. В дошкільних закладах виховується 888 дітей ( на 7,3% більше від минулого року). Позашкільною освітою охоплено 1295 учнів або 36,3% від загальної кількості дітей шкільного віку.
 
У районі створена розгалужена мережа дитячих садків, 20 закладів знаходиться у сільській місцевості, 5 – у місті. Загальний рівень охоплення дошкільним вихованням становить 67% (на 1,5% більше минулорічного показника). Приміщення дитячих садків у селах мають належні умови для перебування та виховання дітей. У міських дошкільних навчальних закладах кількість дітей в групах перевищує допустиму наповнюваність, будівлі потребують капітального ремонту.
 
Протягом 2007 року зусилля освітян були спрямовані на структурну перебудову, стабільне функціонування та подальший розвиток галузі, створенні умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти, належного рівня організації харчування учнів, впровадженні зовнішнього незалежного тестування.
 
Триває оптимізація мережі закладів середньої освіти, що є наслідком демографічної кризи. Так, у 2007 року ліквідовані загальноосвітні школи І-ІІ ступенів у Вечірках та Пирятині, Харківецьку ЗШ І-ІІ ступенів реорганізовано у школу І ступеня.
 
В рамках виконання програми «Шкільний автобус» забезпечено підвіз 326 дітей, що становить 88% від потреби.
 
З метою забезпечення учнів гарячим харчуванням в 26 навчальних закладах функціонують 27 їдалень, протягом 2007 року обладнано додаткову їдальню при Пирятинської школі № 4.
 
Продовжується комп’ютеризація шкіл. Кількість персональних комп’ютерів доведена до 218 штук, з них 60 придбані протягом 2007 року. В цілому по району рівень забезпечення комп’ютерною технікою становить 124%. 14 шкіл підключено до мережі Internet.
 
Галузь освіти у 2007 році отримала помітну підтримку з державного бюджету. За рахунок коштів державних субвенцій та при співфінансуванні місцевих бюджетів збудовано тепло генераторні в навчальних закладах сіл Березова рудка, Сасинівка, Калиновий Міст, Вікторія, Давидівка . Загальна вартість робіт становила 640,6 тис. грн. Фонд соціальних інвестицій надав 251,0 тис. грн. на заміну вікон у Новомартиновицькій ЗШ І – ІІ ступенів.
Разом з тим,  навчально – матеріальна база галузі не відповідає Державним стандартам початкової, базової та повної освіти, позашкільна освіта фінансується по залишковому принципу, не вирішено питання фінансування програми будівництва Великокручанської ЗШ І-ІІІ ступенів.
 
Культура
У 2007 році діяльність закладів культури була спрямована на розвиток здібностей людини, формування і задоволення духовних та культурних потреб. До складу галузі входять – районний будинок культури, 12 сільських будинків культури, 15 сільських клубів. Сфера культури поступово вбудовується в нові ринкові відносини, зростає її значимість, покращується матеріально – технічна база, збільшуються фонди та експозиції музеїв.
 
Протягом року проведено 3120 планових культурно – мистецьких заходів, що на 46,9% більше ніж в 2006 році,  в яких взяли участь 252, 5 тис. осіб.  З них традиційні щорічні заходи: фестиваль-огляд народної творчості “Родослів”, обласне пісенно-мистецьке свято “Осіннє золото” в с. Березова Рудка, обласне пісенно-мистецьке  свято “Калинові гуляння” в с. Грабарівка, районне свято - День гумору, присвячене пам’яті Олександра Тищенка в с. Каплинці, Започатковано проведення районного фестивалю народної творчості «Кручанські забави» в селі Велика Круча.
 
На зміцнення матеріально – технічної бази клубних закладів в 2007 році спрямовано 364,7 тис. грн., з них за рахунок державної субвенції – 295,0 тис. грн. Бібліотечний фонд Пирятинської ЦБС поповнився на 1782 книги на загальну суму 25,7 тис. грн. Для проведення поточних ремонтів музейних закладів залучено 15,7 тис. грн., музейні фонди поповнились відповідно в Пирятинському народному краєзнавчому музеї на 600 експонатів, в Березоворудському на – 145 експонатів.
 
Попри позитивні зрушення ряд проблем вирішити не вдалося. Серед них - неповна зайнятість працівників культури, із загальної кількості працюючих в галузі - 40% завантажені не повний робочий день. Переважна кількість приміщень в сільських населених пунктах потребують капітального ремонту, систематичного опалення. Стан пожежної безпеки знаходиться не на належному рівні.
 
Підсумовуючи вищезазначене, зробимо висновок, що економіка району й далі розвивається по висхідній. Цьому сприяє передусім прискорений розвиток реального сектору   та посилення соціальної та гуманітарної складових економічної політики.
Орієнтиром подальшого розвитку повинні стати положення Програми економічного і соціального розвитку району на 2008 рік, яка затверджена 17-ою сесією Пирятинської районної ради 14.12. 2007 року.
 
Пирятинська районна рада
 
[версія для друку]
TyTa